Wspomnienia

W dniach 31 sierpnia do 13 września chętni uczestnicy ze Stowarzyszenia „ Nadzieja” przebywali na turnusie rehabilitacyjnym w Okunince nad jeziorem Białym.

Przed udaniem się na wyjazd istniało wiele obaw związanych z pandemią koronawirusa. Cześć osób z uwagi na tą sytuację zrezygnowało z wyjazdu mimo dofinansowania z PFRON- u. Część jednak postanowiła wyjechać, by odpocząć od istniejącej sytuacji, izolacji. Monotonia obowiązków opiekuńczych, trudności związane ze znużeniem dzieci, z którymi trudno było sobie poradzić w tym niełatwym czasie, skłoniły do podjęcia pozytywnej decyzji.

XXIV Tuchowska Majówka dla Matki

Drodzy Państwo

  • Pani Ewa Stanisławczyk z „Zespołem Pokolenia”
  • Dyrekcja i Pracownicy Domu Kultury w Tuchowie
  • Darczyńcy XXIV Tuchowskiej Majówki dla Matki

Składamy serdeczne podziękowanie za podjęcie inicjatywy pomocy Stowarzyszeniu „Nadzieja” przez zorganizowanie w sposób możliwy do realizacji XXIV Tuchowskiej Majówki dla Matki. Doceniamy zaangażowanie się w to tradycyjne dzieło pomocy dla „Nadziei” i Caritas.

Tegoroczna Tuchowska Majówka dla Matki nie mogła się odbyć jak zwykle radośnie, z liczną publicznością. Nie mogliśmy podziwiać w amfiteatrze przedszkolaków w barwnych strojach, dedykujących mamom tańce, piosenki i wiersze. Zabrakło żywej muzyki zespołów i wielu atrakcji. Tęsknimy do tych radosnych chwil, kiedy to w nastroju budzącej się wiosny, uśmiechem darzyliśmy się nawzajem i przeżywaliśmy wspólnie te miłe chwile. Tegoroczni organizatorzy zachęcili Państwa do przekazywania wpłat na konto „Nadziei” i Caritas. Zespół „Pokolenia” zadedykował ofiarodawcom piękny muzyczno – wokalny program online, pragnąc by wniósł wiele ciepła i dobra. I tak się stało. Dziękujemy Państwu za dobroczynną inicjatywę i pomoc potrzebującym. W działalności na rzecz osób niepełnosprawnych mamy wiele potrzeb. Obecna sytuacja opóźnia wiele działań, mamy nadzieję, że będą one mogły być wkrótce kontynuowane. Dlatego wdzięczni za pamięć dziękujemy Państwu za każdą pomoc kierowaną na konto. W imieniu Stowarzyszenia „Nadzieja” – prezes Marian Gut

Aktualności

Drodzy Członkowie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” w Tuchowie

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z pandemią koronawirusa nie ma możliwości organizowania spotkań stowarzyszenia, aż do odwołania.

Należy:

  • śledzić na bieżąco informacje dotyczące zachowania i stosować się do nich
  • przestrzegać higieny rąk
  • zakrywać nos i usta przy kaszlu
  • w przypadku objawów: gorączki, kaszlu, trudności z oddychaniem, bólu mięśni należy skonsultować się z lekarzem.

Informacji można zasięgnąć pod numerem infolinii: 800 190 590

Planowane zebrania, spotkania, wyjazdy zostały odwołane do czasu, kiedy będzie można je realizować.

W przypadku spraw organizacyjnych, Zarząd będzie informował członków telefonicznie o podjętych działaniach.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Podopiecznym, Rodzicom i Wolontariuszom, by Bóg nam błogosławił i chronił, by Matka Boża Tuchowska otaczała nas płaszczem swej opieki.

W imieniu Zarządu Prezes – Marian Gut

Spotkanie „ Nadziei” 16.02.2020

Spotkanie „ Nadziei” rozpoczęło się w bazylice Mszą św. w intencji podopiecznych, ich rodziców i wolontariuszy oraz darczyńców akcji charytatywnych: „ Koncertu Noworocznego dla Nadziei ” w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie, Koncertu Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk i Trzeciego Balu Charytatywnego. W tym dniu podopieczni mieli okazję spotkania się z grupą starszych wolontariuszy – uczniów VII klasy Szkoły Podstawowej Nr 18 z Tarnowa.

Trzeci Bal Charytatywny

Wydarzenie miało miejsce dnia 8 lutego 2020 r w Domu Weselnym „Słoneczne Wzgórze” w Rzepienniku Biskupim. Trzeci Bal Charytatywny odbywał się na rzecz budowy Domu „Nadziei”.

Koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk

Dnia 1 lutego 2020 roku w Domu Kultury odbył się Koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Siedlisk. Koncert, z którego dochód postanowiono podarować Stowarzyszeniu „ Nadzieja” odbywał się pod hasłem: „ Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie”. Inicjatorzy pragnęli przybliżyć marzenie „ Nadziei” odnośnie budowy ośrodka. Koncert urzekał piękną muzyką i po mistrzowsku wykonanymi partiami wokalnymi. Stowarzyszenie „ Nadzieja” dziękuje za okazane serce wykonawcom i uczestnikom koncertu.

Bal Noworoczny dla „Nadziei” w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

Stowarzyszenie„ Nadzieja” dnia 25 stycznia 2020 roku przybyło na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej na tradycyjny bal. Osoby niepełnosprawne radośnie bawiły się przy muzyce zespołu Magic Band w pięknie udekorowanej sali. Uczniowie szkoły wystąpili w programie muzyczno – wokalnym, zachwycając swym talentem. W organizację spotkania włożono wiele serca. Rodzice osób niepełnosprawnych mieli możliwość odpoczynku, wspólnych rozmów przy kawie i dobrym cieście. W kuchni szkolnej przygotowano dla wszystkich smaczny posiłek. Podopieczni stowarzyszenia otrzymali upominki. Bal pozostawił miłe wspomnienia. Szkoła przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowała Kiermasz świąteczny z którego dochód w kwocie 4.660 zł przekazano Stowarzyszeniu „ Nadzieja” na budowę Domu „ Nadziei”.

Spotkanie Wspólnoty „Nadzieja” 19.01.202

Spotkanie Wspólnoty „Nadzieja” rozpoczęło się Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył opiekun duchowy wspólnoty o. Adam Kośla. Na spotkanie przybyli goście: państwo Celina i Marek Zaniewscy z Zakopanego z synem Piotrem – miłośnicy wypraw górskich, którzy przez projekcję filmu w technologii 3 D dzielili się swoją pasją i doświadczeniem z wypraw wysokogórskich w Tatrach i Alpach. W Auli św. Klemensa widzowie mieli okazję duchowego przejścia szlakami górskimi w najwyższe szczyty podziwiając piękną florę i faunę. Warto było zatrzymać się na chwilę i podziwiać piękny świat, który stworzył dla nas Bóg. Chętni mogli zobaczyć tę prelekcję jeszcze raz wieczorem.

Koncert Noworoczny dla „Nadziei” 2020

Dnia 18 stycznia W Domu Kultury w Tuchowie odbył się Koncert Noworoczny dla „ Nadziei”. W repertuarze wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tuchowie pod kierunkiem dyrektora dr Jana Gładysza i nauczycieli muzyki. Utalentowani uczniowie swą muzyką na instrumentach wzbudzali podziw u licznie przybyłej publiczności. Dochód z koncertu został przeznaczony na budowę Domu „ Nadziei”. Po koncercie rozprowadzano publikację wierszy Grażyny Gut jako „cegiełkę” na budowę. Stowarzyszenie „ Nadzieja” dziękuje organizatorom koncertu i uczniom szkoły życząc dalszych osiągnięć w rozwijaniu talentów muzycznych. Dziękujemy za finansowe wsparcie koncertu

W Tuchowie


chwilowka