Loading...

Projekt „W stronę Tatr”. Sprawozdanie merytoryczne (skrót)

06 Listopad 2015

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” w Tuchowie w dniach od 01 lipca do 30 listopada 2017 r realizowało program VII edycji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2017 roku. Stowarzyszeniu została przyznana dotacja w wysokości 38 940,61 zł ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

W dniach 06.11.2017 – 12.11.2017 w ramach projektu p.n. „ W stronę Tatr ” 52 osobowa grupa przebywała w Zakopanem w Kompleksie Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym „ Marzenie”. Grupę stanowili podopieczni Stowarzyszenia „ Nadzieja” z rodzicami i podopieczni ŚDS z Nowodworza ( mieszkańcy powiatu grodzkiego z opiekunami ). Zadaniem VII edycji projektu było zapoznanie uczestników z pięknem polskich Tatr poprzez różnorodne formy terapii. Osoby niepełnosprawne nie ukrywały swej radości z możliwości tak wielu interesujących zajęć. Nie przypadkowo projekt nazwaliśmy „ W stronę Tatr”, gdyż uczestnicy z wielką radością oczekiwali na wyjazd w stronę Tatr, gdzie lubią przebywać, czują się rodzinnie, bezpiecznie i pewnie w znanym już miejscu. Właściciele i pracownicy Ośrodka „ Marzenie” jak zwykle przyjęli grupę przyjaźnie i zapewnili komfortowe warunki. Uczestnicy podczas tygodniowego pobytu wzięli udział w warsztatach artystycznych rękodzieła, wycieczkach krajoznawczych, zajęciach z psychologiem i pedagogiem specjalnym, spotkaniach integracyjnych, wieczorkach regionalnych i tanecznych, w wyjeździe na baseny termalne. Tatrzański region wyjątkowo bogaty w zabytki, dzieła sztuki, urocze zakątki zapewniał uczestnikom niezapomniane wrażenia. Podopieczni dzięki wielu atrakcjom czuli się dowartościowani, mogli wykazać się swymi talentami. Podziwiali wysokie ośnieżone szczyty górskie, przejrzyste rwące potoki, tatrzańską przyrodę. Przez pokaz filmu 3D mogli duchowo przenieść się w najwyższe szczyty Tatr i podziwiać górskie rośliny i zwierzęta. Z zaciekawieniem słuchali opowiadań przewodnika górskiego. W Rabce w teatrze lalek obejrzeli pouczający spektakl o konieczności dbania o swe uzębienie i o skutkach zaniedbania w tym zakresie, a w Parku Zdrojowym mieli okazję zaczerpnąć zdrowych inhalacji przez spacer w tężni solankowej. Radością były wieczorki taneczne z góralską muzyką, kąpiel w basenach termalnych. W grupie panowała serdeczna rodzinna atmosfera. Pobyt w górach pozwolił zapomnieć o trudnej codziennej rzeczywistości i pozostawił miłe wspomnienia. Założony program został zrealizowany z wielką korzyścią dla podopiecznych i ich opiekunów, spełniając potrzeby z zakresu rehabilitacji, rekreacji, profilaktyki, integracji, turystyki, estetyki i kultury.

Składamy serdeczne podziękowanie Dyrekcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za przyznanie dotacji z PFRON. Dziękujemy Państwu Marzenie i Władysławowi Ustupskim – Kaźmik właścicielom Kompleksu Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego „ Marzenie” w Zakopanem za pomoc w realizacji projektu, Pani mgr Annie Ustupskiej – Piątek za koordynowanie projektem. Życzymy Państwu dalszych sukcesów w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym.

W imieniu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” z Tuchowa i ŚDS z Nowodworza

prezes Stowarzyszenia „Nadzieja” - Marian Gut

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.