Loading...

Projekt Tatrzańskie impresje. Sprawozdanie.

03 Listopad 2015

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” w Tuchowie w dniach od 1 lipca do 30 listopada 2015 r realizowało program V edycji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2015 roku.

Stowarzyszeniu została przyznana dotacja w wysokości 27.065,88 zł ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Projekt p.n. „ Tatrzańskie impresje” realizowany był w dniach 3 – 7 listopada 2015 roku w Kompleksie Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym „ Marzenie” w Zakopanem. W projekcie wzięło udział 52 osoby. Byli to podopieczni Stowarzyszenia „ Nadzieja” z rodzicami i podopieczni ŚDS z Nowodworza – mieszkańcy powiatu grodzkiego z opiekunem. Zadaniem projektu było uwrażliwienie uczestników na piękno otoczenia w tym przypadku krajobrazu tatrzańskiego jesienią, zachwycenie wartościami pozytywnymi pozostawiającymi ślad w pamięci.

Tatrzański region jest wyjątkowo bogaty w zabytki, dzieła sztuki, urocze zakątki. Każdy człowiek ma swoje odczucia. „ Świat wewnętrzny” osób niepełnosprawnych nawet upośledzonych intelektualnie jest bogaty na ich sposób i warto tym osobom pomóc, by mogły przeżyć piękne chwile i poczuły się dowartościowane. Zajęcia z terapeutami z zakresu psychologii, pedagogiki specjalnej, decoupage były tego dowodem. Podopieczni czuli się spełnieni. Każdą czynność starali się wykonać poprawnie, z wielkim zaangażowaniem. Z zaciekawieniem słuchali opowiadań przewodnika górskiego. Radością były wieczorki taneczne z góralską muzyką, kąpiel w basenach termalnych. Ośrodek „ Marzenie” zapewniał uczestnikom komfortowe warunki pobytu. W grupie panowała atmosfera przyjaźni, wzajemnej pomocy. Uczestnicy mogli oderwać się od szarej rzeczywistości, mieli okazję przebywania poza miejscem swego zamieszkania. Pobyt w górach w ramach projektu „ Tatrzańskie impresje” pozostawił miłe, niezapomniane wspomnienia i dał możliwość realizacji potrzeb z zakresu rehabilitacji, rekreacji, turystyki, estetyki i kultury.

Składamy serdeczne podziękowanie Dyrekcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za przyznanie dotacji z PFRON.

Dziękujemy Państwu Marzenie i Władysławowi Ustupskim – Kaźmik właścicielom Kompleksu Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego „ Marzenie” w Zakopanem za pomoc w realizacji projektu, Pani mgr Annie Ustupskiej – Piątek za koordynowanie projektem. Życzymy Państwu dalszych sukcesów w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym.

W imieniu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” z Tuchowa i ŚDS z Nowodworza

prezes Stowarzyszenia „ Nadzieja” - Marian Gut

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.