Loading...

Dom „Nadziei”

17 Luty 2022

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” z radością informuje, że dzięki Otwartemu Sercu Darczyńców jest coraz bliżej realizacji budowy Domu „ Nadziei”, który spełni zadania dalszej działalności stowarzyszenia niosącego pomoc osobom niepełnosprawnym.

Trzydziestoletni czas działalności owocował wieloma wydarzeniami. Zarząd stowarzyszenia dzięki Darczyńcom mógł zabezpieczać podopiecznym liczne zadania, dzięki którym osoby doświadczone przez los mogły poczuć się bezpieczne, docenione, radosne. Na drodze dotacji, czy darowizn od darczyńców mogła być zabezpieczana działalność bieżąca i przyszłościowa, jaką jest budowa domu. Pragniemy poinformować Państwa, że stowarzyszenie zakupiło odpowiedni teren 48 arów. Jest to zasługa Darczyńców. Ciągle gromadzone są środki finansowe na budowę. Miał być duży, a za razem drogi budynek zabezpieczający opiekę przyszłościową osobom niepełnosprawnym, ale ze względu na wysoki koszt nie udało się pokonać tych problemów. W zakresie zapewnienia opieki stacjonarnej, czasowej starania czyni Urząd Miejski w Tuchowie i mamy nadzieję, że uda się to zadanie wykonać.

Zarząd stowarzyszenia postanowił wybudować dom dla potrzeb działalności bieżącej, w którym będzie biuro, świetlica, gabinety rehabilitacyjne, kaplica, pomieszczenia sanitarne i socjalne. Bardzo potrzebny jest taki dom. Stowarzyszenie wyraża słowa wdzięczności i uznania darczyńcom, którzy zabezpieczyli już można powiedzieć połowę funduszy. Środki wpływały w czasie akcji charytatywnych, oraz od indywidualnych darczyńców. Zarząd stowarzyszenia konsultował i analizował te sprawy wnikliwie i podjął decyzję o budowie w systemie modułowym.

Jeżeli stowarzyszenie będzie dysponowało odpowiednimi środkami dom wybudowany „pod klucz” może powstać jeszcze w tym roku.

Czynimy starania w tym kierunku, ale jeszcze brak funduszy. Mamy połowę środków finansowych na ten cel. Wielką dla nas radością jest fakt, że bardzo wiele osób jest chętnych pomóc stowarzyszeniu w organizowaniu różnych akcji charytatywnych. Jesteśmy bardzo wdzięczni, gdyż jako rodzice dzieci niepełnosprawnych mamy ograniczone możliwości załatwiania takich spraw, ze względu na całodobową opiekę nad dziećmi, w większości dorosłymi, ale niesamodzielnymi.

Prosząc o dalszą pomoc najpierw pragniemy podziękować Państwu za wpłaty1% podatku za 2020 rok i wpłaty 1% w latach poprzednich, za wpłaty na konto. Dziękujemy za wszelkie dobro okazywane przez Zgromadzenie Redemptorystów, Urząd Miejski w Tuchowie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchowie, Starostwo Powiatowe, PCPR, PFRON, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, szkoły, firmy i indywidualnych darczyńców.

Pragniemy z radością poinformować, że dnia 27 lutego 2022 roku z inicjatywy Kręgu Rodzin przy współpracy WSD Redemptorystów, wspólnot i grup parafialnych, oraz ludzi dobrego serca - na dziedzińcu sanktuaryjnym przy Bazylice Matki Bożej Tuchowskiej odbędzie się Kiermasz dla „ Nadziei” z którego dochód wspomoże budowę.

Plakat kiermasz dla „Nadziei”

DOM „NADZIEI” im. Dzieciątka Jezus spełni oczekiwania niepełnosprawnych: dzieci, osób pełnoletnich, które ze względu na swe upośledzenie nie mogą w pełni cieszyć się życiem jak osoby sprawne. Zapraszamy wszystkich do wspólnego budowania, wspólnego spotkania, do wspólnej radości.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Nadzieja” prezes Marian Gut

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.