Loading...

Dom

15 Czerwiec 2019

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” w Tuchowie od samego początku założenia ( 1992 r ) czyni starania o swój DOM.

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy Zgromadzenia Redemptorystów i rodziców dzieci niepełnosprawnych. Spotkania i zebrania odbywają się w pomieszczeniach parafialnych Domu Zakonnego Redemptorystów. Członkowie Zarządu czynili starania o lokal w Tuchowie. Oferowane lokale wymagały dużych nakładów finansowych, kosztownej adaptacji spełniającej wymogi dla osób niepełnosprawnych. Zdecydowano więc, że najkorzystniej będzie wybudować DOM spełniający te zadania. I tak po kolei załatwiano sprawy w tym kierunku. Działkę 25 arową pod budowę ofiarował mieszkaniec Tuchowa – piękne miejsce widokowe, na górze, jednak Walne Zgromadzenie zdecydowało o jej sprzedaży, gdyż teren dla osób niepełnosprawnych byłby lepszy na płaskim terenie. Działka jest obecnie do sprzedania. Stowarzyszenie nabyło działkę 22 arową w terenie równinnym. W 2017 roku stowarzyszenie dokupiło 15 arów działki i jest już 37 arów. Działka pod budowę znajduje się przy ul. Nadziei w Tuchowie, na niej obecnie usytuowany jest domek letniskowy, gdzie odbywają się spotkania i zajęcia świetlicowe latem. Działka spełnia zadania rekreacyjne: ogniska i spotkania integracyjne.

Stowarzyszenie wciąż gromadziło i gromadzi środki na budowę oraz załatwiło potrzebne dokumenty. Są media, jest plan budowy, kosztorys, pozwolenie na budowę. Planowany ośrodek opiekuńczo – mieszkalny zapewniałby opiekę stacjonarną z rehabilitacją osobom niepełnosprawnym pozbawionym rodziców, lub gdy rodzice nie będą w stanie sprawować opieki nad swymi dorosłymi dziećmi ze względu na podeszły wiek i chorobę. Stowarzyszenie liczy obecnie 47 podopiecznych. Część osób obecnie uczestniczy w zajęciach w ośrodkach dziennych, ale duża część ze względu na głębokie upośledzenie jest zdana na pomoc jedynie rodziców w swych domach, na ich dyspozycyjność 24 godziny na dobę. Często jest to ponad wszelkie siły.

Mamy wciąż nadzieję w naszej „ Nadziei”, że uda się to przedsięwzięcie zrealizować. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc na ten ważny cel. Społeczeństwo Tuchowa, okolic bliższych i dalszych dostrzega potrzeby osób niepełnosprawnych i ofiarnie udziela pomocy. W Tuchowie odbywają się różne akcje charytatywne wspomagające „ Nadzieję”: tradycyjne Koncerty Kolęd dla „ Nadziei”, Tuchowska Majówka dla Matki, Bale charytatywne, kiermasze w szkołach, loterie. Funkcjonujący ośrodek w Tuchowie zapewniałby też pracę wielu osobom.

Zapraszamy Państwa do współtworzenia dzieła budowy ośrodka.

Stowarzyszenie prowadzą społecznie rodzice osób niepełnosprawnych, sprawując jednocześnie nad nimi opiekę, co wiąże się z dużym obciążeniem, dlatego ważna i cenna jest pomoc Przyjaciół. Z taką pomocą spotkaliśmy się w sprawach związanych z organizacją balów i różnych akcji charytatywnych. Bardzo dziękujemy Osobom, które zaangażowały się ofiarnie w te akcje i nadal to czynią.

Najbliższy Trzeci Bal charytatywny odbędzie się 8 lutego 2020 roku w Domu Weselnym „ Słoneczne Wzgórze” w Rzepienniku Biskupim. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w balu, a tym samym wsparcia budowy ośrodka. Istnieje jeszcze jedna możliwość dokupienia 11 arów działki. Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest teren wokół tego rodzaju budynku i tę sprawę też przedstawiamy Państwu z prośbą o pomoc.

Można powiedzieć, że wciąż trwają prace budowlane niewidoczne, takie „pod ziemią” ale one są. Zarząd Stowarzyszenia czyni starania o dotacje, jednak własny wkład jest tu konieczny. Nie tracimy jednak nadziei, że uda się to przedsięwzięcie zrealizować.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wspieranie budowy Ośrodka Opiekuńczo – Mieszkalnego im. Dzieciątka Jezus w Tuchowie. Prosimy o zainteresowanie ta sprawą swych Przyjaciół.

Wpłaty można kierować na konto inwestycyjne:
BS w Bieczu
Nr 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001

lub PKO BP 1o/ Tuchów
Nr 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235 – z dopiskiem: na budowę ośrodka

Dziękujemy za wszelką pomoc!

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.

Podaruj nam 1%