Loading...

Wyróżnienie Kryształy Soli dla Stowarzyszenia Nadzieja

13 Grudzień 2022

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (UMWM)

Wyróżnienie zobowiązuje, motywuje, daje chęć i siły do działania. Odebranie w imieniu Stowarzyszenia „ Nadzieja” Wyróżnienie jest dla nas wielką radością i miłym niespodziewanym zaskoczeniem. Jak dowiedzieliśmy się Dyrekcja Domu Kultury, która współpracuje ze stowarzyszeniem od początku działalności, zgłosiła nasze stowarzyszeni do Konkursu „ Kryształy Soli”. Miejscem wręczania nagród była Filharmonia Krakowska, w której panuje wyjątkowo nastrojowy klimat. Miłe przyjęcie przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, uroczysta gala z zaproszonymi gośćmi, piękny koncert, wykwintny poczęstunek to wszystko sprzyjało tej doniosłej chwili. Byliśmy tam jednymi z wielu stowarzyszeń, grup działających w Polsce dla dobra drugiego człowieka. Nasza delegacja składała się z osób: Marian Gut – prezes, Grażyna Gut – sekretarz, o. Adam Kośla - opiekun duchowy i Paweł Gut – podopieczny stowarzyszenia, oraz p. Janusz Kowalski – dyrektor Domu Kultury w Tuchowie i p. Maria Kras – wicedyrektor D. K. Na wstępie z racji przypadającej 13 grudnia 41. rocznicy stanu wojennego uczczono ofiary tamtego czasu „minutą ciszy”. Byliśmy reprezentantami naszego stowarzyszenia liczącego ok. 130 osób, a więc podopiecznych, ich rodziców, wolontariuszy duchownych: alumnów WSD Redemptorystów w Tuchowie, oraz wolontariuszy świeckich studentów i uczniów okolicznych szkół. Wdzięczność w sercach rozszerzała się na liczne grono Darczyńców, bez których nie moglibyśmy prowadzić tej działalności. Wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim jest dla nas wielkim zaszczytem, ale przede wszystkim pozwala jeszcze głębiej spojrzeć na osoby doświadczone przez los. To właśnie dla Nich, obecnie - 42 Podopiecznych warto działać, a tym samym sprawiać im radość , która jest także naszą radością. Gdyby nie Oni, nie byłoby zaangażowania i szerzącego się dobra. Pracując społecznie, wewnętrznie nie pragniemy rozgłosu, ale takie dowartościowanie doceniamy, tym bardziej, że znajdujemy się w przełomowym momencie, kiedy to obchodzimy 30 rocznicę powstania Stowarzyszenia „ Nadzieja” i rozpoczęliśmy budowę upragnionego Domu „Nadziei”. Wyróżnienie utwierdziło nas w przekonaniu, że warto było działać i nadal rozszerzać tę działalność. Zdajemy sobie sprawę, że przemijamy, ale też mamy nadzieję, że będą nowi kontynuatorzy tego dzieła. Stowarzyszenie w nazwie ma słowo nadzieja, gdyż właśnie nadzieja towarzyszy nam: nadzieja w Bogu i otaczających nas Przyjaciołach. Wszystkim Państwu dziękujemy za liczne gratulacje i obecność tą duchową i fizyczną. Dziękujemy Zgromadzeniu Redemptorystów za inicjatywę powstania stowarzyszenia i wszelką pomoc, dziękujemy władzom samorządowym Tuchowa i powiatu tarnowskiego, firmom instytucjom, ludziom dobrej woli. Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok życzymy wielkiej radości i błogosławieństwa Dzieciątka Jezus. Prezes Stowarzyszenia „ Nadzieja” – Marian Gut

Wyróżnienie Kryształ Soli dla Stowarzyszenia Nadzieja Wyróżnienie Kryształ Soli dla Stowarzyszenia Nadzieja Wyróżnienie Kryształ Soli dla Stowarzyszenia Nadzieja Wyróżnienie Kryształ Soli dla Stowarzyszenia Nadzieja Wyróżnienie Kryształ Soli dla Stowarzyszenia Nadzieja

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (UMWM)

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.