Loading...

Trzeci Bal Charytatywny

08 Luty 2020

Wydarzenie miało miejsce dnia 8 lutego 2020 r w Domu Weselnym „Słoneczne Wzgórze” w Rzepienniku Biskupim. Trzeci Bal Charytatywny odbywał się na rzecz budowy Domu „Nadziei”.

Stowarzyszenie przez wiele lat czyniło starania o budowę ośrodka opiekuńczo - mieszkalnego. Zakupiło działki, wykonało projekt budowlany, kosztorys, ma pozwolenie na budowę i zbierało środki na ten cel. Obecnie pojawiła się możliwość pomocy dla stowarzyszenia w związku z powstałym projektem rządowym. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opracowało Program „ Centra opiekuńczo – mieszkalne” finansowany ze środków pochodzących z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Pani burmistrz z Zarządem Gminy Tuchów czyni starania w tym kierunku. Jeżeli gmina pozyska środki będzie to bardzo konkretna pomoc dla stowarzyszenia w zakresie zapewnienia opieki podopiecznym nie mającym rodziców lub gdy rodzice nie będą mogli już sprawować tej opieki. Rodzice osób niepełnosprawnych zrzeszeni w Stowarzyszeniu „ Nadzieja” na Walnym Zebraniu podjęli decyzję o przekazaniu gminie na ten cel jednej z działek należących do stowarzyszenia. Jeżeli będzie zrealizowane przez gminę to zadanie, stowarzyszenie planuje wybudować mniejszy i o niższych kosztach obiekt na działalność bieżącą: biuro, sala do spotkań, kaplica, pomieszczenia rehabilitacyjne i socjalne. Dlatego stowarzyszenie nadal czyni starania o pozyskiwanie środków na ten cel. Kolejny bal charytatywny był dowodem poparcia tej ważnej sprawy. Na Trzeci Bal Charytatywny przybyło liczne grono Gości z Tuchowa, okolic, a nawet odległych stron Polski. Patronatem Honorowym bal objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Burmistrz Tuchowa i Prowincjał Redemptorystów. Patronatem Medialnym bal objęli: RDN Małopolska, Tuchowskie Wieści, Kurier Tuchowski, Tarnowska.tv, Telewizja z VAMI, KADR. Partnerami byli: Copernicus Center Press, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, Marta Wojna Fotografika, Słoneczne Wzgórze, Wimed Sp. z o. o., MBM, UPM Service, Warsztat florystyczny, Dolina Białej – Sajdak, Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski Sajdak, Rodzinny Park Rozrywki – Dudek, Inter Skills, Studio Tanecznik i ROJAR. Podarowano bardzo piękne przedmioty na licytację. Były to cenne dzieła sztuki jak obrazy, rzeźby, rękodzieło, była biżuteria, prace wykonane metodą decoupage i origami, oraz różne upominki. Jesteśmy wdzięczni wielu osobom za podzielenie się tak wartościowymi przedmiotami na aukcję. Szerokie grono osób wsparło budowę Domu „ Nadziei ” przez uczestnictwo w balu i licytację.

Składamy Państwu gorące podziękowanie za uczynione dobro, za wrażliwość i zrozumienie. Zbyt małe tu są słowa, którymi można wyrazić wdzięczność za Dar, który Państwo uczyniliście. Zarząd Stowarzyszenia „ Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie Pani Annie – koordynatorowi balu za wielkie zaangażowanie w organizację balu. Dziękujemy osobom, które poświęciły swój czas i zdolności, by uczestnicy balu czuli się komfortowo. Podziękowania kierujemy w stronę właścicieli Domu Weselnego „ Słoneczne Wzgórze”, Zespołu COLOR i konferansjerów.

Darczyńcy Trzeciego Balu Charytatywnego wsparli budowę Domu " Nadziei' kwotą 84.338 złotych.

Serdecznie dziękujemy!

W imieniu Stowarzyszenia „ Nadzieja” – prezes Marian Gut

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.