Loading...

Spotkanie integracyjne w „ Dolinie Białej” w Tuchowie pt. „ Szczęście wśród ograniczeń”

13 Lipiec 2019

Uczestnikami zadania były osoby z niepełnosprawnością – podopieczni Stowarzyszenia „ Nadzieja” w Tuchowie, ich rodzice, członkowie rodzin, wolontariusze w tym terapeuci.

Spotkanie integracyjne odbywało się w Tuchowie w Ośrodku Rekreacji „ W Dolinie Białej”. Ośrodek wyposażony jest w odpowiednie przyrządy do ćwiczeń ruchowych, posiada własną stadninę koni i odpowiednie miejsca do organizowania spotkań. Uczestnicy spotkania integracyjnego miło spędzali czas radując się możliwością wspólnego pobytu z wieloma atrakcjami. Osoby niepełnosprawne zostały otoczone troską i możliwością uczestnictwa w różnego rodzaju zajęciach terapeutycznych ze wskazówkami jak bezpiecznie zachować się podczas kąpieli w rzece, w morzu; jak zachować ostrożność w czasie burzy i w różnych wakacyjnych sytuacjach. Ruch i ćwiczenia na świeżym powietrzy wpływał pozytywnie na kondycje uczestników. Radością była przejażdżka bryczką zaprzężoną w dwa dorodne konie. Chętni mogli zaliczyć jazdę na konikach. Terapeutki prowadziły interesujące zajęcia manualne, była możliwość porad z zakresu psychologii zarówno dla podopiecznych jak i rodziców. Smakowała firmowa kiełbasa i karkówka z grilla, ciastka z pobliskiej piekarni i inne artykuły spożywcze. Rodzice osób niepełnosprawnych mieli okazję do wspólnych rozmów, dzielenia się doświadczeniami z zakresu opieki nad swymi niepełnosprawnymi dziećmi, swymi radościami i smutkami. Czas upływał radośnie. Uczestnicy spotkania powrócili do swych domów zadowoleni z miłymi wspomnieniami, szczęśliwi mimo losowych ograniczeń. Spotkanie integracyjne było okazją do umocnienia więzi w grupie, do pozytywnych relacji miedzy sobą i większego poznania się nawzajem, do otwarcia się na drugiego człowieka.

PCPR i Starostwu Powiatowemu w Tarnowie dziękujemy za dofinansowanie spotkania, dziękujemy Państwu Sajdakom i wszystkim darczyńcom.

sekr. Stowarzyszenia „ Nadzieja”- Grażyna Gut

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.