Loading...

„Spełnione marzenia – wyjazd integracyjny dla osób niepełnosprawnych połączony z warsztatami rękodzieła”

03 Listopad 2021

Pobyt w Zakopanem p.n. „Spełnione marzenia – wyjazd integracyjny dla osób niepełnosprawnych połączony z warsztatami rękodzieła” w ramach realizowanego zadania publicznego z dotacją PFRON będącą w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Pobyt w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym „Marzenie” w Zakopanem był dla 52 uczestników czasem radości i spełnionych marzeń. W wyjeździe udział wzięli podopieczni Stowarzyszenia „Nadzieja” z opiekunami i grupa podopiecznych DPS z Nowodworza z terapeutkami.

Uczestnicy doceniali możliwość bycia razem po wielu trudnych przeżyciach związanych z koronawirusem. Obecny czas obostrzeń sanitarnych pozwalał na zorganizowanie wyjazdu z zachowaniem odpowiednich obostrzeń. Każdy człowiek ma swoje marzenia. Lubimy zachwycać się pięknem otaczającej nas przyrody, lubimy przebywać w gronie przyjaciół i mamy osobiste marzenia, które pragniemy realizować. Ktoś powiedział Czas, w którym nasz umysł pochłonięty jest zachwycaniem się pięknem, to wyjątkowe chwile, w których czujemy, że żyjemy.

Marzenia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów spełniły się, tam właśnie w pięknych Tatrach w ośrodku, do którego lubimy powracać i założone cele zostały zrealizowane. Wielką radością dla podopiecznych były interesujące zajęcia: z pedagogiem specjalnym, psychologiem, warsztaty rękodzieła. Komfortowe warunki w Ośrodku „Marzenie”, miła rodzinna atmosfera to czynniki, które pozwalały na dobry odpoczynek. Regenerację fizyczną uczestnicy mogli osiągnąć dzięki ćwiczeniom w basenach termalnych i wycieczkom z przewodnikiem. Mogli poszerzyć swą wiedzę na temat polskich Tatr dzięki interesującym filmom w wymiarze 3D i zwiedzaniu Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Cieszyły regionalne góralskie wyroby rękodzieła w barwnych straganach przy Krupówkach, w które można było się zaopatrzyć na pamiątkę. Podopieczni uczestniczyli w niedzielnej Mszy św. w Sanktuarium Świętej Rodziny, zwiedzali skocznię narciarską i wesoło bawili się na wieczorkach tanecznych w ośrodku. Czas pobytu był bardzo owocny i pozostawił miłe wspomnienia.

Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego dziękujemy za dotację.

Logotypy Województwo Małopolskie  i PEFRON

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” w Tuchowie od 1 lipca 2021 r. do 15 grudnia 2021 r. realizuje zadanie publiczne pt. „Spełnione marzenia” – wyjazd integracyjny dla osób niepełnosprawnych połączony z warsztatami rękodzieła.

Zadanie realizowane jest na podstawie konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych w 2021 roku. Na realizację zadania Stowarzyszeniu „Nadzieja” w Tuchowie zostały przyznane środki finansowe w wysokości 35.443,80 zł.

Prezes Stowarzyszenia „Nadzieja” – Marian Gut

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.

Podaruj nam 1%