Loading...

„Razem w górach”

W dniach 3 – 10 listopada 2023 r Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” przebywało na wyjeździe integracyjnym w Kompleksie Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym „ Marzenie” w Zakopanem.

52 osobowa grupa ( podopieczni Stowarzyszenia „ Nadzieja” z rodzicami i podopieczni ŚDS w Nowodworzu - mieszkańcy Tarnowa z opiekunami ) mieli okazję do ośmiodniowego przebywania razem w pięknych Tatrach w uroczym ośrodku. Projekt z dotacją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pozwolił uczestnikom na przeżycie miłych chwil z wieloma atrakcjami. Program z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zakładał zajęcia terapeutyczne z psychologiem i pedagogiem specjalnym, zajęcia decoupage z wykonywaniem pięknych prac artystycznych, wycieczki objazdowe z podziwianiem panoramy ośnieżonych Tatr, poznawanie góralskiej sztuki sakralnej, artystycznego rzemiosła zdobniczego. Niedzielny udział w Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach umocnił wszystkich duchowo, a misternie rzeźbiona w stylu góralskim świątynia zachwycała swym urokiem. Dzięki towarzyszącemu nam przewodnikowi tatrzańskiemu mieliśmy okazję poznawać ciekawe miejsca i obiekty zabytkowe. Dobrym relaksem była kąpiel w basenach termalnych, a film w technologii 3 D pozwalał przenosić się duchowo w najwyższe szczyty Tatr. Góralska rytmiczna muzyka zachęcała uczestników do tańca i miłego spędzania wieczornego czasu. Docenialiśmy kolejną możliwość bycia razem i radowania się sobą nawzajem. Rozmowy, dzielenie się problemami, doświadczeniami łączyły grupę i wpływały pozytywnie na każdego. Osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności doceniały kolejną możliwość przebywania poza miejscem swego zamieszkania, zdobywania nowych umiejętności i możliwość wspólnej radości. Zostały one dowartościowane za swe umiejętności.

Dziękujemy Zarządowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za dotację w kwocie 63 285 zł na ten cel, koordynatorowi projektu, właścicielom ośrodka „ Marzenie” za miłe przyjęcie.

sekr. Stowarzyszenia „ Nadzieja” – Grażyna Gut

Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach Razem w Górach

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.