Loading...

PODZIĘKOWANIE

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” dziękuje szerokiemu gronu Darczyńców, którzy wsparli działalność stowarzyszenia w 2023 roku. Ubiegły rok obfitował w stowarzyszeniu w wiele nowych wydarzeń. Po wielu latach udało się wybudować Dom „ Nadziei” – ośrodek dla osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenia obecnie obejmuje opieką 42 osoby z niepełnosprawnościami. W roku 2023 dzięki dotacjom z Urzędu Miejskiego w Tuchowie, GKRPA w Tuchowie, Starostwu Powiatowemu w Tarnowie – PCPR w Tarnowie z dotacją PFRON, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego w Krakowie z dotacją PFRON osoby niepełnosprawne miały możliwość uczestnictwa w spotkaniach, wyjazdach kilkudniowych z zajęciami terapeutycznymi i rehabilitacją.

Rok 2023 przyniósł ważne wydarzenia związane z budową ośrodka. Długo oczekiwany obiekt został zbudowany dzięki otwartym sercom darczyńców. Na cel budowy wpływały na konto stowarzyszenia wpłaty pochodzące: z akcji charytatywnych organizowanych w Tuchowie i miejscowościach okolicznych, od właścicieli firm, instytucji charytatywnych świeckich i kościelnych, od indywidualnych darczyńców. Pomoc przyszła też przez wpłaty 1,5% podatku dochodowego od mieszkańców Tuchowa, okolic i wielu miejsc Polski: Tuchów, Zalasowa, Piotrkowice, Lubaszowa, Zabłędza, Dąbrówka Tuchowska, Łowczówek, Łękawica, Meszna Opacka, Burzyn, Siedliska, Szynwałd, Trzemesna, Karwodrza, Jodłówka Tuchowska, Tarnowiec, Nowodworze, Gromnik, Tarnów, Lisia Góra, Kąśna Dolna, Bogoniowice, Siemiechów, Zgłobice, Szczepanowice, Wola, Wieliczka, Kraków, Bochnia, Krynica, Radom, Zakopane, Lublin, Kotań, Biskupice Radłowskie, Chodzież, Czarna, Ciechanów, Warszawa, Kotań, Kiełpin, Zebrzydów, Głogów, Wrocław.

Wdzięczność przepełnia serca członków stowarzyszenia za tak wielkie dobro okazywane w różny sposób: przez zrozumienie, radość z osiągnięć stowarzyszenia, wsparcie finansowe, bezinteresowną pomoc w budowie, pamięć modlitewną. Wszystkie gesty dobroci dają wiele motywacji do działania, potrzebnej siły, wyzwalają optymistyczne spojrzenie, bo często to co wydawałoby się nierealne, staje się realne. Lista osób wspomagających stowarzyszenie, a tym samym osoby niepełnosprawne w różny sposób – jest długa. Nie wymieniamy osób z nazwiska z obawy nieumyślnego pominięcia kogoś. Wszystkim osobom jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc. Mają one miejsce w naszych sercach i dokumentach wewnętrznych stowarzyszenia.

Nadal zwracamy się do Darczyńców z prośbą o pomoc, gdyż wykończenie budynku wymaga jeszcze nakładów finansowych. W obecnym stanie budynek jest zamknięty, ogrzewany, oświetlony, zostały ukończone prace malarskie. Powierzchnia budynku wynosi 230 m kw. Wewnątrz są pomieszczenia na: biuro, świetlicę, gabinety terapeutyczno – rehabilitacyjne, kaplicę, pomieszczenia sanitarne i socjalne. Budynek jest parterowy, dlatego stowarzyszenie uniknęło kosztów związanych z budową schodów, czy windy. Obiekt jest energooszczędny, ocieplony, budowany systemem modułowym. Pozostały jeszcze do wykonania prace związane z wyposażeniem łazienek, ułożeniem płytek i paneli wewnątrz budynku, prace przy wejściach i wokół niego. Odbiór budynku wiąże się z wykonaniem tych niezbędnych prac. Obiekt jest bardzo potrzebny do prowadzenia dalszej działalności stowarzyszenia. Pomieszczenia w ośrodku pozwolą na funkcjonowanie stowarzyszenia, odbywanie spotkań wszystkich członków i w grupach, zebrań, zajęć terapeutycznych, rehabilitacyjnych. Pragniemy, by Dom „ Nadziei” im. Dzieciątka Jezus był dla osób niepełnosprawnych miejscem radości, miłości i bezpieczeństwa.

Dziękujemy za okazywane dobro. Dla osób, które byłyby chętne wspomóc to dzieło podajemy dane:
BS w Bieczu Nr 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001

W imieniu Stowarzyszenia „ Nadzieja” – prezes Marian Gut

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.