Loading...

Piękne dni wspólnej radości

11 Czerwiec 2021

W dniach 11 - 13 czerwca 2021 roku 50 osobowa grupa uczestników Stowarzyszenia „ Nadzieja” przebywała na wyjeździe integracyjnym w Piwnicznej Zdroju w Ośrodku Rekolekcyjno – Misyjnym realizując zadanie pt. „Piękne dni wspólnej radości”.

Wyjazd uczestników był dla nich wielką radością z wspólnego spotkania się po czasie izolacji związanej z koronawirusem, był wytchnieniem psychicznym i fizycznym w malowniczym zakątku Beskidu Sądeckiego. Była to konieczna forma oderwania się od szarej rzeczywistości, od obaw i psychicznego dyskomfortu. Możliwość udziału w Mszach św. sprawowanych w kaplicy ośrodka przez ojca redemptorystę był dla uczestników źródłem duchowego wzrostu. W grupie panowała pozytywna atmosfera ciepła, radości, wzajemnego zrozumienia, szacunku, odpowiedzialności za siebie nawzajem. Wolontariusze otaczający osoby niepełnosprawne byli dla nich prawdziwymi przyjaciółmi. Terapia zajęciowa prowadzona przez terapeutkę, opiekuna duchowego, wolontariuszy – kleryków WSD Redemptorystów w Tuchowie i uczniów szkół, wydała pozytywne rezultaty w formie rehabilitacji psychicznej i fizycznej. Podopieczni radowali się ze swych osiągnięć, ich prace manualne zasługiwały na uznanie i zostały docenione przez dyplomy i nagrody. Pobyt odbywał się w ośrodku o atmosferze misji afrykańskich. Grupa poznała wiele spraw związanych z życiem i potrzebami plemion żyjących w Afryce. Przekaz multimedialny i autentycznego świadka - misjonarza zaangażowanego na rzecz misji w Afryce był niezwykłym wydarzeniem dla uczestników. Położenie ośrodka z panoramą na zalesione wzgórza, pięknymi widokami zachwycało i urzekało wszystkich. Atmosfera tego miejsca wpływała niezwykle korzystnie na biorących udział w wydarzeniu. Smaczne posiłki i komfortowe warunki pobytu były ważnymi czynnikami dla uczestników. Dodatkową atrakcją był wyjazd wyciągiem krzesełkowym ze stacji narciarskiej w Wierchomli do schroniska „ Dwie Doliny” i z powrotem. Radością dla uczestników był konny kulig letni. Wozy zaprzężone w dorodne konie woziły chętnych po Piwnicznej Zdroju wzdłuż wijącego się Popradu. Spotkanie zakończyło się spacerem po Krynicy zdroju i kolacją w Pensjonacie Orle. Pozostały miłe wspomnienia z zrealizowanego zadania pt. „ Piękne dni wspólnej radości”, w którym zamierzony cel został w pełni osiągnięty. Składamy podziękowanie Urzędowi Miejskiemu w Tuchowie za dotację na ten cel. Dziękujemy darczyńcom, wolontariuszom i gospodarzom Ośrodka Rekolekcyjno – Misyjnego w Piwnicznej Zdroju i Pensjonatu Orle.

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.