Loading...

Nadzieja wylicytowana

26 Marzec 2022

26 marca 2022 roku w Domu kultury w Tuchowie odbyło się wydarzenie pod hasłem: „Wylicytuj Nadzieję”.

Wydarzenie było jednym z cyklu działań na rzecz budowy Domu „Nadziei”, który stowarzyszenie stara się wybudować. Organizatorami byli: Stowarzyszenie „Nadzieja”, WSD Redemptorystów, oraz Dom Kultury w Tuchowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego, pan Witold Kozłowski, który był także głównym partnerem akcji, oraz Prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Janusz Sok. Wydarzenie wsparła także burmistrz Tuchowa, pani Magdalena Marszałek. Patronat medialny objęli: Kurier Tuchowski, RDN Małopolska oraz telewizja internetowa STARnowa, która przeprowadziła transmisję online. Po okolicznych przemówieniach rozpoczęła się część artystyczna, którą otworzył koncert zespołu muzycznego „ Skrzypki” z Bobowej. Następnie odbyła się licytacja kilku wartościowych przedmiotów. Jednym z nich był naszyjnik z bursztynem podarowany przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser – Dudę. Na licytację został wystawiony także obraz „ Chrystus Odkupiciel” autorstwa Adama Piekarskiego z Rzymu. Dzieło zostało wylicytowane przez wikariusza prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Dariusza Paszyńskiego. Obraz został zakupiony z intencją umieszczenia go w kaplicy powstającego Domu „ Nadziei”. Wylicytowano też tygodniowy pobyt dla czteroosobowej rodziny w ośrodku na Kaszubach. Później nastąpiła przerwa, w czasie której goście mogli wzmocnić się posiłkami przygotowanymi przez Bistro „ Smaczny – Kęs” z Zabłędzy oraz kupować różne wartościowe obrazy wystawione w foyer Domu Kultury. Następnie wystąpiła grupa teatralna „ Mumio” z Katowic. Ich program, stanowiący centralny punkt całego przedsięwzięcia, pozwolił publiczności spojrzeć na świat humorystycznie i rozweselił niejedną osobę. Artyści prowadzili kolejną licytację dodając od siebie jeden przedmiot.

Z akcji charytatywnej zebrano 36.590 złotych. Dnia 2 kwietnia w tuchowskim sanktuarium będzie celebrowana uroczysta Eucharystia w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców „ Wylicytuj Nadzieję”. Członkowie stowarzyszenia pamiętają też o wszystkich swoich darczyńcach w czasie comiesięcznych Mszy Świętych sprawowanych przed cudownym obrazem Matki Bożej Tuchowskiej. Z serca dziękujemy za każdy gest miłości!

GG za: Robert Borzyszkowski CSsR

Stowarzyszenie „Nadzieja” serdecznie dziękuje Osobom zaangażowanym w to wielkie dzieło pomocy. Osobom bez których akcja nie mogłaby się odbyć. Jesteśmy wdzięczni Zgromadzeniu Redemptorystów z O. Prowincjałem, Wice prowincjałem, Rektorem WSD, Proboszczem Parafii NNMP w Tuchowie, Klerykom WSD, Panu Marszałkowi Woj. Małopolskiego, Przedstawicielom Urzędu Miejskiego w Tuchowie z Panią Burmistrz, Radnym z Tuchowa i Powiatu, Dyrektor PCPR, dziękujemy za objecie wydarzenia patronatem honorowym i medialnym. Wdzięczność kierujemy w stronę Darczyńców, którzy przekazali wartościowe przedmioty na licytacje i osobom, które licytowały ujmując za serce, wiemy że były też osoby z dalekich stron Polski. Dziękujemy Pani prowadzącej wydarzenie, występującym zespołom, za zaangażowanie Dyrekcji i Pracownikom Domu Kultury, telewizji STARnowa i wszystkim osobom, które pracowały w ukryciu wkładając w to wydarzenie wiele serca.

Akcja charytatywna „Wylicytuj Nadzieję” przybliżyła Stowarzyszenie „Nadzieja” do budowy domu dla podopiecznych, a tym samym dalszego funkcjonowania stowarzyszenia. Planowane są następne akcje, gdyż brakuje jeszcze ok. 150.000 złotych.

Dnia 2 kwietnia 2022 o godz. 15 – tej w Bazylice odbędzie się koncert artystki operowej, pani Urszuli Rojek z Austrii.

Dnia 3 maja 2022 wieczorem na dziedzińcu sanktuaryjnym odbędzie się koncert charytatywny grupy wokalnej „ Servi Domini Cantores” składającej się z księży – wokalistów, absolwentów wydziałów wokalno – aktorskich polskich akademii muzycznych.

Serdecznie zapraszamy!

Cel budowy można wesprzeć przez: wpłaty na konto inwestycyjne: BS w Bieczu Nr 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001 na ( http://https://zrzutka.pl.pl8f2nwp) naszą zrzutkę (https://zrzutka.pl/8f2nwp).

Prowadzone są licytacje online różnych wartościowych przedmiotów. Pragniemy zaznaczyć, że w lutym br. odbył się Kiermasz dla „ Nadziei” z dużym wsparciem darczyńców 27.180 złotych.

Dziękując serdecznie za zrozumienie i otwarte serce prosimy o dalszą pomoc.

W imieniu Stowarzyszenia „ Nadzieja” – prezes Marian Gut

Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję Wylicytuj Nadzieję

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.

Podaruj nam 1%