Loading...

Koncert Szkoły Muzycznej dla „Nadziei”

W niedzielny wieczór w amfiteatrze Domu Kultury odbył się Koncert p.n. „ Przeboje lat 90” w wykonaniu Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Władysława Krogulskiego w Tuchowie. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Magdaleny Marszałek burmistrza Tuchowa, przy dużym zaangażowaniu organizacyjnym dyrekcji i pracowników Domu Kultury. Pięknie wykonane przeboje wprowadzały licznie przybyłych uczestników w nastrój lat 90 – tych, przywołując miłe wspomnienia.

Rytmicznie wykonane utwory tworzyły niezwykły klimat wspólnego spotkania. Wystąpili uzdolnieni muzycznie uczniowie wraz z nauczycielami muzyki, absolwenci szkoły i przyjaciele. Orkiestrą dyrygowała Katarzyna Wrona, a rolę konferansjera pełnił z dozą humoru Tomasz Ożóg. Cała widownia stała się jakby klasą w Szkole Muzycznej, przyswajając sobie takty, rytmy, melodie - spędzając radośnie czas rozpoczynającego się lata. W występach orkiestry, chóru i solistów podziwiać można było różnorodność talentów muzyczno – wokalnych. Koncert miał także tło dobroczynności, gdyż była to kolejna akcja charytatywna p.n. „ Klucz do szczęścia” wspierająca prace wykończeniowe i wyposażenie wybudowanego w Tuchowie Domu „Nadziei”, na który oczekują osoby z niepełnosprawnościami. Była to kolejna w tym roku akcja charytatywna dla „Nadziei” pod wymownym hasłem „Klucz do szczęścia”, który to otwiera kolejne drzwi, by wkrótce otworzyć cały Dom. Poprzednie wydarzenia: Dnia 27 kwietnia odbył się Koncert Zespołu PEPESZA z udziałem artystki Pauliny Bołda rodaczki Tuchowa, 26 maja XXVIII Tuchowska Majówka dla Matki z inicjatywy Ewy Stanisławczyk z Towarzystwem Miłośników Tuchowa, 2 czerwca XIII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i VI Powiatowe Święto „ U Matki” z inicjatywy Kręgu Rodzin. Wcześniej stowarzyszenie zbierało środki na działki i budowę ośrodka. Zawsze można było liczyć na pomoc i efekty są widoczne. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” rozpoczęło swą działalność też latach 90 – tych, stad nuta nostalgii. W 1991 roku z inicjatywy Zgromadzenia Redemptorystów rozpoczęły się spotkania dla grupy. Podopieczni, wtedy małe dzieci z radością śpiewały jak umiały wraz z klerykami „ Oto jest dzień, który dał nam Pan”. Grupa została objęta opieką duchową i fizyczną. Były i są liczne spotkania, wyjazdy integracyjne z dotacjami. Klerycy WSD dbali o animację grupy wolontariuszy, którzy licznie angażowali się i obecnie angażują. Odbył się pierwszy niezapomniany Koncert Kolęd dla „Nadziei” z inicjatywy dyrygenta Jana Gładysza z Sanktuaryjnym Chórem Mieszanym w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, potem koncerty kolęd odbywały się tradycyjnie w Domu Kultury. Członkowie Stowarzyszenia „Nadzieja” z wzruszeniem wspominają tamten czas i wielkie dobro czynione „Nadziei” przez następne lata, także obecnie. Na przestrzeni lat odbywało się wiele akcji charytatywnych tradycyjnych, liczne akcje w Parafii NNMP z udziałem wspólnot, parafian, pielgrzymów, akcje w Parafii św. Jakuba Apostoła St. i parafiach sąsiednich. Coroczna pomoc nadchodzi od podatników 1, a obecnie 1,5 % podatku dochodowego od osób z Tuchowa, okolic i całej Polski. Angażują się urzędy, instytucje, szkoły, przedszkola, koła regionalne, firmy, osoby duchowne i świeckie tworząc wielkie Grono Darczyńców. Niepełnosprawni Podopieczni stowarzyszenia są dostrzegani i obejmowani różnorodną pomocą.

Wdzięczni za liczne przejawy czynionego dobra z serca dziękujemy. Z obecnej zbiórki towarzyszenie „Nadzieja” otrzymało 4 001 złotych. Dziękujemy.

W imieniu Stowarzyszenia „Nadzieja” – prezes Marian Gut.

Koncert Szkoły Muzycznej dla „Nadziei”

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.