Loading...

Koncert zespołu PEPESZA

Dnia 27 kwietnia 2024 r w Domu Kultury z inicjatywy dyrekcji i pracowników miało miejsce charytatywne wydarzenie wspierające wykończenie i wyposażenie wybudowanego Domu „Nadziei” w Tuchowie. Koncert został objęty patronatem przez burmistrz Tuchowa Magdalenę Marszałek.

W Koncercie wystąpił zespół PEPESZA z Wrocławia z artystką Pauliną Bołda. Pani Paulina - rodaczka Tuchowa znana pod nazwiskiem Mróz, w programie wokalno – muzycznym własnego autorstwa podzieliła się z uczestnikami koncertu wieloma miłymi wspomnieniami z Tuchowa. Twórczość jej przenosiła odbiorców w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Był to czas przywołujący jej własne wrażenia i wspomnienia. Udzielało się to odbiorcom koncertu, którzy mieli okazję w tym wirującym świecie, zatrzymać się i powspominać swoje dzieciństwo, a także przemyśleć sprawy, które są dziś naszym udziałem. Treść zawarta w utworach, wszystkich jednoczyła. Było wiele serca i miłości promieniującej od występujących, organizatorów i osób zebranych na sali widowiskowej. Rytmiczna muzyka pobudzała do życia i dawała możliwość zapomnienia o swej szarej rzeczywistości. Dziękujemy za tak wielkie bezinteresowne zaangażowanie i znaczącą dla stowarzyszenia pomoc w dofinansowaniu ukończenia Domu „Nadziei” im. Dzieciątka Jezus w Tuchowie. Podczas Koncertu wystąpiła także Patrycja - podopieczna Stowarzyszenia „Nadzieja” poruszając serca wszystkich obecnych. Zanim koncert się odbył przez wiele dni starano się przybliżyć życie rodzin z osobami niepełnosprawnymi i funkcjonowanie ich w środowisku. W związku z tym pracownicy Domu Kultury różnych pełnionych funkcji pracowali nad wykonaniem filmu przedstawiającego zarys działalności stowarzyszenia, życie niepełnosprawnych w domach, ich uczestnictwo w organizowanych dla nich atrakcjach w szkołach, placówkach do których niektórzy uczęszczają. Piękna dekoracja w Domu Kultury nawiązująca do 33 - letniej działalności stowarzyszenia informowała uczestników o życiu podopiecznych „Nadziei” - co ich boli lub raduje.

Pod wymowną nazwą „Klucz do szczęścia” odbywała się zbiórka do skarbony i puszek. Nad zbiórką czuwali wolontariusze. Stowarzyszenie „Nadzieja” uzyskało 8 790 złotych + 100 euro. Razem 9 215 złotych. Jest to znaczna pomoc przybliżająca „Nadzieję” do otwarcia domu spełniającego potrzeby osób niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji, terapii, opieki. W stowarzyszeniu jest też wiele osób niepełnosprawnych, które ze względu na swe głębokie upośledzenie są zdane na pobyt jedynie w domach pod opieką rodziców. Także te osoby będą miały możliwość do wspólnych spotkań. Dom dzięki spełniającym wymogi pomieszczeniom pozwoli na możliwość dalszej działalności, dając wszystkim osobom z niepełnosprawnościami poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim wiele miłości.
Wszystkim Darczyńcom – organizatorom, występującym, zaangażowanym, świadczącym pomoc finansową – a więc wszystkim Osobom wspomagającym „Nadzieję” w tym ważnym dziele wykończenia Domu „Nadziei” serdecznie dziękujemy.

sekr. Stowarzyszenia „Nadzieja” – Grażyna Gut

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dotychczasową pomoc, której doświadczyliśmy na przestrzeni 33 lat działalności w wielu akcjach charytatywnych i innych formach pomocy.

„Klucz do szczęścia” nadal otwiera kolejne etapy wykończenia dzieła budowy. Z radością informujemy, że przed nami nowe inicjatywy pomocy:

 • 26 maja – XXVIII Tuchowska Majówka dla Matki
 • 2 czerwca – VI Sanktuaryjny Festyn Rodzinny oraz XIII Powiatowe Święto Rodziny „ u Matki ”
 • 16 czerwca Koncert w wykonaniu Szkoły Muzycznej I St. im. Józefa Wł. Krogulskiego w Tuchowie

Bardzo prosimy o dalszą pomoc w planowanych wydarzeniach.

Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie. Charytatywne wydarzenie w Tuchowie.

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

 • Bank: PKO BP oddział Tuchów
 • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
 • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
 • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
 • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

 • Bank: BS w Bieczu
 • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
 • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.