Loading...

Budowa Domu „Nadziei”

Stowarzyszenie „Nadzieja” pragnie podzielić się wielką radością – oczekiwany Dom „Nadziei” im. Dzieciątka Jezus już „rośnie”. Wraz z nim „rosną” serca członków stowarzyszenia – dzięki Sercom Darczyńców.

1 grudnia 2022 roku miało miejsce rozpoczęcie prac i wydarzenie „wbicia pierwszej łopaty” przez członków Zarządu stowarzyszenia i przedstawicieli Darczyńców – osób organizujących akcje charytatywne na rzecz działalności stowarzyszenia. Potem nastąpił okres prac związanych z fundamentami, przerwany okresem zimy. W tym czasie załatwialiśmy inne sprawy budowy. Prace ziemne wokół fundamentu wykonywał darczyńca z Tuchowa, inni darczyńcy wspomogli stowarzyszenie darowizną części betonu, żwirem i licznymi wpłatami na konto. Stowarzyszenie dysponowało już środkami na stan deweloperski podstawowy. Nie było jeszcze odpowiednich środków finansowych na stan rozszerzony. Stowarzyszenie zwracało się z prośbą o wsparcie do wielu osób, przedsiębiorstw – drogą korespondencyjną, internetową i osobistą. Na terenie Tuchowa, parafii, odbywały się akcje charytatywne organizowane przez osoby świeckie i duchowne, trwały modlitwy w bazylice do Matki Bożej Tuchowskiej, nowenna do św. Józefa. Darczyńcy ciągle zasilali konto inwestycyjne… i to co niemożliwe – stało się możliwe: środki finansowe pozwoliły na wykonanie stanu deweloperskiego rozszerzonego. Z nastaniem wiosny rozpoczęto prace budowlane. Za 8 dni stanął budynek. 22 maja br. ekipa budowlana kontynuowała prace przy dachu i tarasie. Pozostała jeszcze niwelacja terenu, dołączenie mediów i prace wykończeniowe w środku budynku. Radość jest wielka, bo oczekiwany tak wiele lat dom wkrótce powstanie dzięki Bogu i ludziom o otwartych sercach, którzy mimo swych trudności i potrzeb ofiarnie dzielą się z osobami niepełnosprawnymi.

Dziękując wszystkim Darczyńcom, prosimy o dalszą pomoc w pracach wykończeniowych wewnątrz. Dla osób chętnych do udzielenia pomocy w tym dziele podajemy konto: BS w Bieczu Nr 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001

Dziękujemy za zrozumienie.

W imieniu Stowarzyszenia „Nadzieja – prezes Marian Gut

Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie. Budowa. Dom Nadziei w Tuchowie.

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.