Loading...

25 rocznica powstania „Nadziei”

20 Listopad 2016

Dnia 20 listopada 2016 r miało miejsce spotkanie z okazji przypadającej 25 rocznicy powstania Wspólnoty „ Nadzieja”. Tworzenie wspólnoty zrzeszającej dzieci niepełnosprawne i ich rodziców zapoczątkowali Klerycy WSD w Tuchowie, którzy za zgodą przełożonych rozpoczęli organizować specjalne spotkania rozpoczynające się Mszą św. Było to w listopadzie 1991 roku. Spotkania odbywały się w pomieszczeniach klasztornych, angażowali się wolontariusze świeccy. Wspólnota w 1992 roku została prawnie zarejestrowana i tak powstało stowarzyszenie, które działa nadal dla dobra osób niepełnosprawnych. Rodzice i przyjaciele osób niepełnosprawnych zaangażowali się społecznie tworząc Zarząd Stowarzyszenia.

Obecnie stowarzyszenie niesie pomoc 49 osobom niepełnosprawnym z powiatu tarnowskiego. Działalność charytatywna na rzecz osób, których los doświadczył jest możliwa dzięki otwartemu sercu darczyńców, którzy w różny sposób niosą pomoc. W dniu jubileuszu Mszę św. w bazylice celebrował proboszcz Parafii NNMP w Tuchowie o. Bogusław Augustowski, koncelebrowali ojcowie redemptoryści, a wśród nich opiekun duchowny „ Nadziei” o. Piotr Kurcius, o. Karol Barnaś. Asystował diakon Michał Wielgus i klerycy WSD Redemptorystów, jako wolontariusze duchowni „ Nadziei”.

Liturgię ubogacała śpiewem schola wolontariuszy świeckich. Kazanie w tym dniu kierował do wiernych o. Antoni Karaś – przed laty opiekun duchowny „Nadziei”, który m. in. wspomniał o celach, zadaniach i kierunkach działania Wspólnoty „ Nadzieja”. Życzył, aby Chrystus Król, którego intronizację podejmujemy, królował w każdym z nas i prowadził wspólnotę nadal. Dalsza część jubileuszu odbywała się w gronie wspólnoty w klasztornej sali pielgrzyma. Krótkie filmy z pierwszych lat działania wspólnoty przypominały ważne chwile tworzenia tej charytatywnej działalności i przedstawiały osoby związane z „ Nadzieją” od początku. Panowała radosna, rodzinna atmosfera. W związku z przypadającą na przyszły rok 25 rocznicą powstania Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” planowane jest spotkanie w plenerze na działce stowarzyszenia przy ul. Nadziei. Na tę uroczystość pragniemy już dziś zaprosić wszystkich Przyjaciół, Darczyńców, wszystkie osoby, którym nie jest obojętny los dzieci niepełnosprawnych.

sekr. Stowarzyszenia „ Nadzieja” – Grażyna Gut

Archiwum

Możesz nas wesprzeć

Dziękujemy Państwu za różnorodną pomoc: modlitwę, pamięć, empatię, wsparcie finansowe bieżącej oraz przyszłościowej działalności stowarzyszenia.

Podaruj nam 1,5% podatku

Możliwość wsparcia działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego.

Przelew tradycyjny

  • Bank: PKO BP oddział Tuchów
  • Numer konta: 56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
  • Adres: ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów
  • Odbiorca: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja
  • Tytuł: darowizna na cele statutowe fundacji

Prosimy o pomoc w budowie Domu „Nadziei”

  • Bank: BS w Bieczu
  • Numer konta: 66 8627 0001 2023 9004 0849 0001
  • Tytułem: Na budowę ośrodka

Weź udział w naszych zbiórkach

Organizujemy cykliczne zbiórki.