×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów gallery/zakopane-2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Projekt Tatrzańskie impresje. Sprawozdanie.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów gallery/zakopane-2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” w Tuchowie w dniach od 1 lipca do 30 listopada 2015 r realizowało program V edycji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2015 roku.

Stowarzyszeniu została przyznana dotacja w wysokości 27.065,88 zł ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Projekt p.n. „ Tatrzańskie impresje” realizowany był w dniach 3 – 7 listopada 2015 roku w Kompleksie Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym „ Marzenie” w Zakopanem. W projekcie wzięło udział 52 osoby. Byli to podopieczni Stowarzyszenia „ Nadzieja” z rodzicami i podopieczni ŚDS z Nowodworza – mieszkańcy powiatu grodzkiego z opiekunem. Zadaniem projektu było uwrażliwienie uczestników na piękno otoczenia w tym przypadku krajobrazu tatrzańskiego jesienią, zachwycenie wartościami pozytywnymi pozostawiającymi ślad w pamięci.

Tatrzański region jest wyjątkowo bogaty w zabytki, dzieła sztuki, urocze zakątki. Każdy człowiek ma swoje odczucia. „ Świat wewnętrzny” osób niepełnosprawnych nawet upośledzonych intelektualnie jest bogaty na ich sposób i warto tym osobom pomóc, by mogły przeżyć piękne chwile i poczuły się dowartościowane. Zajęcia z terapeutami z zakresu psychologii, pedagogiki specjalnej, decoupage były tego dowodem. Podopieczni czuli się spełnieni. Każdą czynność starali się wykonać poprawnie, z wielkim zaangażowaniem. Z zaciekawieniem słuchali opowiadań przewodnika górskiego. Radością były wieczorki taneczne z góralską muzyką, kąpiel w basenach termalnych. Ośrodek „ Marzenie” zapewniał uczestnikom komfortowe warunki pobytu. W grupie panowała atmosfera przyjaźni, wzajemnej pomocy. Uczestnicy mogli oderwać się od szarej rzeczywistości, mieli okazję przebywania poza miejscem swego zamieszkania. Pobyt w górach w ramach projektu „ Tatrzańskie impresje” pozostawił miłe, niezapomniane wspomnienia i dał możliwość realizacji potrzeb z zakresu rehabilitacji, rekreacji, turystyki, estetyki i kultury.

Składamy serdeczne podziękowanie Dyrekcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego za przyznanie dotacji z PFRON.

Dziękujemy Państwu Marzenie i Władysławowi Ustupskim – Kaźmik właścicielom Kompleksu Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego „ Marzenie” w Zakopanem za pomoc w realizacji projektu, Pani mgr Annie Ustupskiej – Piątek za koordynowanie projektem. Życzymy Państwu dalszych sukcesów w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym.

W imieniu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” z Tuchowa i ŚDS z Nowodworza

prezes Stowarzyszenia „ Nadzieja” - Marian Gut

{gallery}gallery/zakopane-2015{/gallery}

Tags: projekty


chwilowka