Spotkanie pt. „Indiańskie ekspresje – wyjście z domu, poznanie indiańskiej sztuki” w Wiosce indiańskiej „ Fort Wapiti” w Zalasowej

Podopieczni Stowarzyszenia „ Nadzieja” z rodzinami i wolontariuszami przebywali w Wiosce Indiańskiej, która funkcjonuje od kilku lat w Zalasowej. Miejsce to emanuje specyficznym klimatem indiańskiej kultury zaczerpniętej od plemienia Czarnych Stóp i Lakota z Ameryki Płd. dzięki p. Dariuszowi – przewodnikowi, pasjonacie kultury indiańskiej. Przewodnik w stroju indiańskim interesująco opowiadał o swej pasji od najmłodszych lat, o swej wyprawie do kraju Indian. Uczestnicy spotkania żywo interesowali się zagadnieniami dotyczącymi życia Indian, walki o przetrwanie, zdobywanie pożywienia itp. Z zainteresowanie oglądali malowane indiańskie namioty – tipi, które znajdują się na terenie wioski.

Zgromadzone eksponaty w Wiosce pozwalały naocznie sprawdzić zawarte fakty w opowieści wodza. Podopieczni żywo interesowali się tą historią i zadawali pytania także terapeutkom prowadzącym zajęcia edukacyjno – rozrywkowe. Czas tu jakby się zatrzymał, ale też dla naszej grupy musiał się zakończyć. Po smacznej kolacji pożegnaliśmy Wioskę, by udać się do domów z miłymi wspomnieniami. Stowarzyszenie „ Nadzieja” dziękuje PCPR w Tarnowie i Staroście Powiatu Tarnowskiego za dotację na ten cel.

Dziękuje Darczyńcom, Terapeutkom, Wolontariuszom i Gospodarzom tego uroczego miejsca.

W Tuchowie


chwilowka