Spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

Comiesięczne spotkanie „ Nadziei” rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną przez opiekuna duchowego wspólnoty o. Adama Koślę. Kazanie wygłosił rektor WSD Redemptorystów w Tuchowie o. Maciej Sadowski. Była to trzecia Niedziela Adwentu - Niedziela Gaudete, dlatego w atmosferze radości przeżywaliśmy czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W kazaniu wierni mieli okazję do przemyślenia własnego oczekiwania na Jezusa i jak to oczekiwanie wygląda, szczególnie w dzisiejszym konsumpcyjnym świecie. Kaznodzieja życzył każdemu radości płynącej od Jezusa, który do nas przybędzie. Boże Narodzenie każdy przeżywa jako kolejne w swoim życiu, ale zadał pytanie? Czy nie powinniśmy tego wyjątkowego czasu przeżywać tak jakby to był ostatni raz?

Okazjonalne spotkanie miało miejsce w odświętnie udekorowanej sali pielgrzyma, gdzie panował nastrój świąteczny. Słowa życzeń z okazji Bożego Narodzenia do podopiecznych, ich rodziców, wolontariuszy i gości – skierowali: opiekun duchowy wspólnoty, ojciec proboszcz, prezes i sekretarz stowarzyszenia, a następnie wszyscy składali sobie nawzajem życzenia, łamiąc się opłatkiem. Spotkanie uświetniał zespół wokalno – muzyczny ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie. Radością dla osób niepełnosprawnych było przybycie św. Mikołaja z prezentami. W organizację spotkania zaangażowało się szerokie grono osób. Dziękujemy gościom i osobom, którym zawdzięczamy to miłe spotkanie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2020 Roku Drogim Darczyńcom, Przyjaciołom życzymy, by Dziecię Jezus napełniało darem miłości, radości i pokoju.

W imieniu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja” - prezes Marian Gut

W Tuchowie


chwilowka