Spotkanie integracyjne w „ Dolinie Białej” w Tuchowie pt. „ Szczęście wśród ograniczeń”

Uczestnikami zadania były osoby z niepełnosprawnością – podopieczni Stowarzyszenia „ Nadzieja” w Tuchowie, ich rodzice, członkowie rodzin, wolontariusze w tym terapeuci.

Spotkanie integracyjne odbywało się w Tuchowie w Ośrodku Rekreacji „ W Dolinie Białej”. Ośrodek wyposażony jest w odpowiednie przyrządy do ćwiczeń ruchowych, posiada własną stadninę koni i odpowiednie miejsca do organizowania spotkań. Uczestnicy spotkania integracyjnego miło spędzali czas radując się możliwością wspólnego pobytu z wieloma atrakcjami. Osoby niepełnosprawne zostały otoczone troską i możliwością uczestnictwa w różnego rodzaju zajęciach terapeutycznych ze wskazówkami jak bezpiecznie zachować się podczas kąpieli w rzece, w morzu; jak zachować ostrożność w czasie burzy i w różnych wakacyjnych sytuacjach. Ruch i ćwiczenia na świeżym powietrzy wpływał pozytywnie na kondycje uczestników. Radością była przejażdżka bryczką zaprzężoną w dwa dorodne konie. Chętni mogli zaliczyć jazdę na konikach. Terapeutki prowadziły interesujące zajęcia manualne, była możliwość porad z zakresu psychologii zarówno dla podopiecznych jak i rodziców. Smakowała firmowa kiełbasa i karkówka z grilla, ciastka z pobliskiej piekarni i inne artykuły spożywcze. Rodzice osób niepełnosprawnych mieli okazję do wspólnych rozmów, dzielenia się doświadczeniami z zakresu opieki nad swymi niepełnosprawnymi dziećmi, swymi radościami i smutkami. Czas upływał radośnie. Uczestnicy spotkania powrócili do swych domów zadowoleni z miłymi wspomnieniami, szczęśliwi mimo losowych ograniczeń. Spotkanie integracyjne było okazją do umocnienia więzi w grupie, do pozytywnych relacji miedzy sobą i większego poznania się nawzajem, do otwarcia się na drugiego człowieka.

PCPR i Starostwu Powiatowemu w Tarnowie dziękujemy za dofinansowanie spotkania, dziękujemy Państwu Sajdakom i wszystkim darczyńcom.

sekr. Stowarzyszenia „ Nadzieja”- Grażyna Gut

W Tuchowie


chwilowka