Wielki Odpust Tuchowski 2019

Grupa podopiecznych Stowarzyszenia „ Nadzieja” wraz ze swymi opiekunami przybyła do bazyliki w czasie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.

Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia prowadzonej przez braci kleryków WSD Redemptorystów, proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie powitał licznie przybyłych pielgrzymów niepełnosprawnych, osoby starsze, opiekunów, pracowników służby zdrowia, Caritas i DPJ. Był to drugi dzień pielgrzymowania tej grupy osób w czasie tegorocznego odpustu. Uroczystej koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił J. E. Ks. bp Stanisław Salaterski – biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Hasło tego dnia odpustu brzmiało: „ Maryja uczy radości z pojednania”. Kaznodzieja nawiązując do tego tematu podkreślił, że dziś w Pierwszy Piątek miesiąca musimy pamiętać, że największym darem obdarzył nas Jezus otwierając nam swe Serce. Podkreślił też, że dziś przychodzimy na audiencję do Maryi. Wspomniał, że Maryja też zmagała się z wieloma problemami, że miała inne plany na życie, ale potrafiła powiedzieć : „ Niech mi się stanie”, zgodziła się z wolą Bożą. Człowiek niejednokrotnie nie umie zgodzić się z wolą Bożą, a choroba może być łaską i mocą w modlitwie. Dzięki Maryi możemy iść drogą pojednania. Człowiek doświadcza w życiu wielu problemów w relacjach z bliźnimi. Ważne jest przebaczenie sobie nawzajem. Człowiek też powinien pojednać się z sobą, pogodzić się z tym co otrzymał od Boga. Ważna jest szczera spowiedź, która daje człowiekowi prawdziwą radość. Gdy trwamy w grzechu jesteśmy smutni. Maryja prowadzi człowieka do pojednania. Jest drogą do prawdziwej radości z pojednania. Ks. Biskup polecił Matce Bożej chorych i ich opiekunów. Na zakończenie Eucharystii chorzy zostali pobłogosławieni Najświętszym sakramentem na wzór błogosławieństwa z Lourdes.

W Tuchowie


chwilowka