18 - 20 maja 2018 Krynica Zdrój

Grupa podopiecznych Stowarzyszenia „ Nadzieja” wraz z rodzicami, opiekunem duchowym i wolontariuszami – klerykami WSD Redemptorystów i uczniami szkół, oraz pedagogiem terapii zajęciowej przebywała na wyjeździe integracyjnym w Ośrodku „ Gromada” w Krynicy Zdroju. Realizacja zadania pt. „Szczęśliwe chwile” przebiegała zgodnie z nadanym tytułem wnosząc w serca uczestników radość i szczęście. Wolontariusze zadbali, by podopieczni czuli się dobrze i bezpiecznie. Czas mijał szybko i był wypełniony wieloma atrakcjami. Ruch na świeżym powietrzu przy dźwiękach gitary w malowniczej okolicy wpływał korzystnie na każdego uczestnika. Wolontariusze przygotowali dla podopiecznych liczne gry i zabawy, interesujące zajęcia. Atrakcją był wyjazd na Jaworzynę Kolejką Gondolową, z której można było podziwiać drzewa iglaste w dole, oraz panoramę Krynicy. Dzieci w czasie zajęć z panią pedagog terapii zajęciowej wykonały piękne laurki dla swoich mam z okazji Dnia Matki.

Wśród zielonych, ukwieconych łąk wieczorem rozbrzmiewał śpiew Litanii Loretańskiej. Uczestnicy mieli też okazję do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. sprawowanej w intencji „ Nadziei” przez ojca Artura redemptorystę w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rodzice osób niepełnosprawnych uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez o. Artura, mieli też możliwość indywidualnej rozmowy z opiekunem duchowym. W czasie kazania w sobotę i w niedzielę można było usłyszeć wiele ważnych spraw o Duchu Świętym, o Jego wielkiej Mocy, a także o prawdziwej nadziei w Bogu. Padło też ważne pytanie skierowane do każdego: „ Czy we mnie mieszka Duch Święty? W czasie zwiedzania Ogrodów Biblijnych w Muszynie Zdroju można było wejść do symbolicznego Wieczernika, by poczuć przez chwilę atmosferę tego miejsca właśnie w święto Zesłania Ducha Świętego. Ostatnim punktem wyjazdu był postój w Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach, gdzie u stóp skały „Grunwald” i niezbyt groźnej „Czarownicy” grupa mogła spędzić ostatnie chwile podróży.

Majowy wyjazd integracyjny był dla uczestników okazją do mile spędzonego czasu, który pozostanie w pamięci. Stowarzyszenie „ Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie Urzędowi Miejskiemu w Tuchowie, oraz licznym Darczyńcom za dofinansowanie wyjazdu.

Dziękujemy Właścicielom i Pracownikom Ośrodka Wypoczynkowego "Gromada" w Krynicy Zdroju za życzliwość i miłą atmosferę.

W Tuchowie


chwilowka