Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny nad morzem

Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny nad morzem

W dniach 26.08. – 08.09.2017 r grupa stowarzyszenia „ Nadzieja” przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Darłówku. Był to czas wielkiej radości dla osób niepełnosprawnych i ich rodziców.

57 uczestników miało okazję przebywania w uroczej nadmorskiej miejscowości, i odpoczynku od swych zajęć. Rodzice mogli więcej czasu poświęcić swym dzieciom, radować się wspólnie przeżywanymi chwilami. Był czas przeznaczony na rehabilitację fizyczną i każdy starał się intensywnie go wykorzystać. Było wiele atrakcji, toteż pobyt upływał przyjemnie. Atmosfera w Ośrodku Rehabilitacyjnym „ Gniewko” i klimat na zewnątrz sprzyjały dobremu samopoczuciu grupy. Podopieczni podziwiali statki, kutry rybackie. Radością były zabawy na plaży, chociaż pogoda raczej sprzyjała spacerom. Cieszyły wycieczki np. rejs statkiem, podróż ciuchcią turystyczną do pobliskiego Darłowa, oraz zabawy i gry w „ Leonardii”.

„Leonarda” to miejsce, duży teren na którym właściciele umieścili wiele stanowisk obrazujących wynalazki Leonardo da Vinci. Powrót do tamtych czasów dawał wrażenie wyciszenia, zatrzymania się, oderwania od otaczającej nas techniki, uzależnień od komputera, telefonu. Była to niezwykła okazja do zabawy rodziców z dziećmi, którzy pomagali swym podopiecznym zbudować te wynalazki, sprawdzić jak działają. Podopieczni cieszyli się też z samodzielnie wykonanej czynności. Warto było odwiedzić to miejsce.

Czas pobytu na turnusie pozostawił miłe wspomnienia. Dziękujemy właścicielom i pracownikom Ośrodka „ Gniewko”, PFRON – owi, darczyńcom za dofinansowanie, dzięki któremu rodzice byli w stanie pokryć wkład własny kosztów. Dziękujemy firmie „Kambus” za życzliwość.

W Tuchowie


chwilowka