Spotkanie „Nadziei” pod hasłem „ Podaruj odrobinę czasu”

włącz .

Spotkanie „Nadziei” pod hasłem „ Podaruj odrobinę czasu”

Tradycyjnie w trzecią sobotę czerwca członkowie Stowarzyszenia „ Nadzieja” spotkali się z przybyłymi gośćmi na działce, by wspólnie radować się i wyrazić wdzięczność za przyjaciół, którzy niosą pomoc osobom niepełnosprawnym w różny sposób. Spotkanie było też okazją do przeżycia wyjątkowych chwil.

W tym to dniu wolontariusz duchowny, były kleryk WSD Redemptorystów ojciec Michał Wielgus odprawił Mszę św. prymicyjną i udzielił uczestnikom błogosławieństwa prymicyjnego. „Nadzieja” z wdzięcznością wspominała lata Jego współpracy, darowany uśmiech dzieciom i wiele gestów dobroci. W skierowanym kazaniu do obecnych o. Michał nawiązywał do Ew. o Dobrym Pasterzu, który nigdy nie zostawi swych owiec, dziękował też za chwile spędzone z członkami stowarzyszenia, zapewniając o dalszej pamięci. Podkreślał jak wiele dobra wnosi w życie zdrowego człowieka osoba niepełnosprawna, że nie należy się jej bać, unikać, lecz traktować normalnie jako człowieka może myślącego inaczej, ale odczuwającego swą inność, cierpienie, pragnienie akceptacji i miłości. Zachęcał do odważnego wyjścia w kierunku tych osób. Dzielił się też świadectwem własnych przeżyć, które doświadczył w czasie przebywania z osobami niepełnosprawnymi. Liturgię ubogacił zespół „ Pokolenia”.

W czerwcu 1992 roku, czyli 25 lat temu powstało Stowarzyszenie „ Nadzieja” dlatego spotkanie było też okazją wdzięczności przyjaciołom za wszelką pomoc. W tym dniu, mimo wielkich chmur deszczowych, chłodu, wiatru, atmosfera spotkania była gorąca. Rozgrzewające tańce przy muzyce pana Przemysława, przygotowany poczęstunek, serdeczne rozmowy, wszystko to wpływało na atmosferę wyjątkowej radości i wzajemnej życzliwości. Spotkanie zakończył występ wokalno – instrumentalny braci kleryków WSD Redemptorystów.

Osoby niepełnosprawne nie ukrywały swej radości i wdzięczności za czas im podarowany. Już dziś czekają one na następne takie spotkanie za rok i mają nadzieję, że będzie ono w jeszcze większym gronie.

W Tuchowie


chwilowka