Koncert kolęd dla „Nadziei” 2017

Charytatywny Koncert kolęd dla „ Nadziei” 2016

Koncert Kolęd dla „Nadziei” jest w Tuchowie tradycyjną akcją charytatywną wspomagającą osoby ze Stowarzyszenia „ Nadzieja”. I w tym roku osoby chętne mogły otworzyć swe serca na potrzeby stowarzyszenia. Stowarzyszenie działa w Tuchowie już 25 lat i zawsze może liczyć na wyrozumiałość darczyńców, którzy w różny sposób śpieszą z pomocą. Stowarzyszenie realizuje wiele celów statutowych dla dobra podopiecznych.

Osoby niepełnosprawne potrzebują systematycznej opieki, rehabilitacji, leczenia, spotkań integracyjnych. Przyszłościową sprawą jest budowa ośrodka dla osób niepełnosprawnych. W tym kierunku załatwiane są na bieżąco konieczne sprawy. Istotnym zadaniem jest posiadanie odpowiednio dużego terenu. Stowarzyszenie posiadana ten cel działkę o powierzchni 22 arów, ale nadarzyła się okazja dokupienia sąsiedniej działki, by powiększyć ten teren nawet o 50 arów. Jest to ważne zadanie w chwili obecnej, gdyż wiemy jak bardzo taki teren jest potrzebny na większy parking, plac zabaw, park itp. Stowarzyszenie poszukuje środków na ten cel. Dlatego też postanowiono przeznaczyć środki z tegorocznego koncertu na dofinansowanie zakupu działki – chociaż jej części. Radosnym faktem jest to, ze społeczeństwo ze zrozumieniem problemu uczestniczyło w koncercie. Każdy pragnął mieć swój udział w tej akcji.

Koncert odbywał się w Domu Kultury w dwu częściach – przez dwie kolejne soboty w dniach 7 i 14 stycznia. W tych dniach na scenie pojawiło się wiele osób występujących w chórach, zespołach, grupach, by wielbić Boże Dzieciątko śpiewem, tańcem, grą na instrumentach, sztuką teatralną. Czas koncertu przypada na piękny okres bożonarodzeniowy, toteż rozbrzmiewające tradycyjne kolędy, wprowadzały w zachwyt widzów, którzy mieli okazję podziwiać talenty występujących osób dorosłych, młodzieży i małych przedszkolnych dzieci. W koncercie wystąpili: Sanktuaryjny Chór Mieszany, Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, Chór Męski z Parafii św. Jakuba Ap. St., Zespół „ Pokolenia”, Barbara Gładysz – Wszołek, Paulina Kloch, uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie, dzieci z Przedszkola Publicznego w Tuchowie, trzy grupy zespołu „VOICE” z Domu Kultury, kolędnicy z Kielanowic, grupa teatralna i Stowarzyszenie Aktywni Lubaszowianie z Lubaszowej. Malarze i rzeźbiarze podarowali swe prace na aukcję, pszczelarze miód i gromnice. Były też podarowane różne prezenty na licytację od osób, które pragnęły ubogacić tę akcję.

Ofiarność osób licytujących była duża. Akcja charytatywna wspomogła w/w cel stowarzyszenia kwotą 5 528,66 zł. Na tę kwotę złożyła się kwota ze zbiórki : 2 398,66 zł i z licytacji: 3 130,00 zł. Serdecznie dziękujemy za dar serca, za obecność z nami, za pamięć o Stowarzyszeniu „ Nadzieja”. Dobro, które Państwo czynicie ciągle owocuje, dając radość i nadzieję na lepsze „ jutro” osobom, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie potrafią sobie poradzić w życiu. Prosimy o dalszą pomoc na ten cel.

sekretarz Stowarzyszenia „ Nadzieja” – Grażyna Gut

W Tuchowie


chwilowka