Charytatywny Koncert kolęd dla „Nadziei” 2016

włącz .

Charytatywny Koncert kolęd dla „ Nadziei” 2016

W uroczystość Trzech Króli w Domu Kultury odbył się 24 Koncert kolęd dla „ Nadziei” . Tradycyjna zimowa akcja charytatywna pomaga osobom niepełnosprawnym zrzeszonym w Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”. Nastrój bożonarodzeniowy udzielał się wszystkim. Na scenie pojawili się artyści: małe dzieci, młodzież i dorośli. Sala widowiskowa Domu Kultury wypełniła się przybyłymi gośćmi. Charytatywna imprezę zaszczycili swą obecnością władze samorządowe, kościelne z obu parafii, przedstawiciele szkół, firm, mieszkańcy Tuchowa i okolic.

W pierwszej odsłonie koncertu wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego w Tuchowie, które w pięknych strojach, wdzięcznie odegrały jasełka. W drugiej odsłonie koncertu wystąpiły: Sanktuaryjny Chór Mieszany pod dyrekcją dr Jana Gładysza, Chór Męski z Parafii św. Jakuba Ap. pod dyrekcją p. Józefa Rąpały, Sanktuaryjna Orkiestra Dęta pod batutą Piotra Kucharzyka, zespół „ Atria” z Domu Kultury, dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie, Orkiestra Reprezentacyjna AGH z Krakowa i zespół „ Pokolenia” z Parafii św. Jakuba Ap.w Tuchowie.

Koncert był wielką „ucztą” duchową. Przez brzmienie pięknych kolęd, muzyki na nowo wprowadzał uczestników w nastrój trwającego czasu bożonarodzeniowego. Wszyscy zarówno występujący artyści, oraz osoby, które przybyły na koncert okazali swą pomoc, otwarte serce na potrzeby tych, którzy tej pomocy potrzebują. Podczas koncertu panowała atmosfera wielkiej jedności i zrozumienia. Na aukcję artyści malarze podarowali namalowane obrazy, pszczelarze miód i świece z wosku pszczelego, inni ofiarodawcy książki, albumy i pamiątki. Liczne grono licytujących okazało spore zainteresowanie akcją charytatywną, z której Stowarzyszenie „ Nadzieja” uzyskało pomoc finansową w wysokości 3.283 złotych.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom Koncertu. Dziękujemy także dyrekcji i pracownikom Domu Kultury w Tuchowie za okazaną pomoc. Wszystkim życzymy pomyślności, radości i szczęścia w rozpoczynającym się nowym roku.

W imieniu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób
Niepełnosprawnych „ Nadzieja” – prezes Marian Gut

W Tuchowie


chwilowka