Spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

włącz .

Spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

Okazjonalne spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w Bazylice Mniejszej, po której uczestnicy udali się do klasztornej sali pielgrzyma.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe Pt. „Spotkanie ze św. Mikołajem i integracyjna paczka rodzin” odbywało się pod Patronatem Starosty Tarnowskiego, a organizatorami byli: Dom Kultury w Tuchowie, Klasztor OO. Redemptorystów i Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „ Nadzieja”. Spotkanie zaszczycili swą obecnością przybyli goście – Pan Burmistrz Adam Drogoś z Małżonką, Pan Radny UM Janusz Łukasik, Pani Dyrektor PCPR Wiesława Iwaniec, Ojciec Proboszcz Bogusław Augustowski i Duchowny Opiekun ,, Nadziei” O. Łukasz Wójcik, Siostry Zgromadzenia św. Józefa, Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchowie Pan Józef Wzorek i przedstawicielki Grona Pedagogicznego, Dyrektor Zespołu Szkół w Siedliskach Pani Lucyna Jamka, Przedstawiciele Wspólnot Parafialnych.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim Przyjaciołom, Darczyńcom Stowarzyszenia „ Nadzieja”, których dobroci, otwartego serca stowarzyszenie zawsze doświadcza. Wielką radość dzieciom niepełnosprawnym sprawił św. Mikołaj, którego dużymi paczkami wspomogli tradycyjnie państwo Bernadeta i Kazimierz Szablowscy właściciele Firmy „ Korex”. Państwo Ewa i Wacław Sikorscy właściciele Sklepu Meblowego i Pan Wiesław Urbanik właściciel F.H.U. - tradycyjnie zadbali o artykuły spożywcze na stoły świąteczne.

Mamy dzieci niepełnosprawnych zaopatrzyły spotkanie w świąteczne domowe wypieki. Na stołach pojawiły się smaczne dania z Restauracji „ AGAWA” Państwa Wróblów , Restauracji „ Płowiecki” Państwa Płowieckich i F.H.U. Pani Ewy Kruczek z Zablędzy. Artykuły spożywcze podarowali Państwo Wróblowie, Grzeniowie i Nowakowie z Firmy ,, Trójka” i Panie Elżbieta Kłósek i Iwona Kędzior z Firmy „SPAR”. Niezastąpioną pomoc w dekoracji świątecznej okazały tradycyjnie Panie Nauczycielki z Zespołu Szkół w Tuchowie. Nastrój bożonarodzeniowy zawdzięczamy tradycyjnie grającemu i śpiewającemu kolędy zespołowi młodzieżowemu działającemu pod kierunkiem Pana Wiesława Cieśli przy Zespole Szkół w Tuchowie, w skład którego wchodzą też młodzi członkowie Orkiestry Sanktuaryjnej. Zaangażowali się czynnie Wolontariusze „Nadziei” – Klerycy WSD Redemptorystów i Młodzież Tuchowa i okolic.

Uczestnicy spotkania składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Była okazja do wspólnych rozmów i śpiewania kolęd. Wspólnotowe spotkanie Rodzin było wyjątkowym wydarzeniem przynoszącym radość, mimo trosk i wielu życiowych problemów. Serdecznie dziękujemy Uczestnikom, wszystkim Darczyńcom, Przyjaciołom dzięki, którym to miłe spotkanie mogło się odbyć i sprawiło ogromną radość osobom niepełnosprawnym.

Tags: spotkanie

W Tuchowie


chwilowka