Bożonarodzeniowy koncert charytatywny dla „Nadziei”

włącz .

W sali widowiskowej Domu Kultury odbywały się tradycyjne bożonarodzeniowe koncerty charytatywne dla „Nadziei”. W pierwszym dniu wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola w Tuchowie, które przedstawiły program pt. „Z tańcem po kolędzie ”. W tym też dniu występ pt. „Jasełka w Starym Przechwałkowie” zaprezentowały uczniowie Zespołu Szkół w Tuchowie. Dziękujemy małym dzieciom, które wdzięcznie tańczyły w pięknych przebraniach. Uczniom Zespołu Szkół w Tuchowie dziękujemy za jasełka z nutą refleksji. Paniom wychowawczyniom przedszkola, nauczycielkom i siostrze z Zespołu Szkół w Tuchowie jesteśmy wdzięczni za trud przygotowania swych podopiecznych i uwrażliwiania ich na potrzeby niepełnosprawnych osób.

W drugim dniu koncertu pt. „Zaśpiewam Jezuskowi ” śpiewali i grali:

  • Sanktuaryjna Orkiestra Dęta,
  • Sanktuaryjny Chór Mieszany,
  • Chór Męski z parafii św. Jakuba Apostoła,
  • Zespół „Pokolenia” z parafii św. Jakuba Apostoła,
  • Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk,
  • Zespół Speed Band,
  • Pani Barbara Gładysz i Paulina Kloch - występ instrumentalny.

Podczas koncertu odbywała się aukcja prac artystycznych i przedmiotów podarowanych przez osoby reprezentujące władze miasta i gminy, firmy i indywidualnych darczyńców. Było szerokie grono licytujących. Na koncert przybyły władze Miasta i Gminy Tuchów, osoby duchowne, właściciele firm, reprezentanci Służby Zdrowia, szkół i liczni mieszkańcy Tuchowa i okolic.

Koncert charytatywny zasilił konto Stowarzyszenia „Nadzieja” kwotą 3.043,50 zł. Koncert był prawdziwą ucztą duchową. Występujące osoby dorosłe, a nawet małe dzieci dzieliły się swym talentem muzyczno - wokalnym z potrzebującymi, wkładając w tę akcję charytatywną tak wiele serca.

Stowarzyszenie „Nadzieja” serdecznie dziękuje wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los niepełnosprawnych osób. Inicjatorowi Koncertu – Chórowi Sanktuaryjnemu z dyrygentem panem dr Janem Gładyszem życzymy opieki Matki Bożej Tuchowskiej z okazji 70 rocznicy powstania Chóru.

W Tuchowie


chwilowka