Spotkanie w Zespole Szkół w Olszynach

włącz .

Stowarzyszenie „Nadzieja” udało się do Zespołu Szkół w Olszynach na „Spotkanie z Barankiem Wielkanocnym” na zaproszenie dyrekcji szkoły. Na spotkanie przybyły także dzieci z Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego w Rzuchowej. Spotkanie zaszczycili swą obecnością: wójt Urzędu Gminy Rzepiennik Strzyżewski, dyrektor Domu Kultury, oraz przedstawiciele Pogórzańskiego a Stowarzyszenia Rozwoju.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną przez proboszcza parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Olszynach, który skierował do uczestników Słowo Boże. Na podstawie opowiadania ze zbioru pt. „365 Krótkich opowiadań dla ducha”, włoskiego pisarza Ferrero Bruno, ukazał problem dotyczący dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców. Autor książki ukazuje Boga, który przydziela dzieci rodzicom i z aniołem nadaje im patrona. Wśród dzieci są także niepełnosprawne. Anioł odradza Bogu wybranych rodziców dla chorego dziecka, wyliczając ich wady, sugerując, że na pewno nie poradzą sobie z problemem. Bóg znając rodziców, mimo wszystko postanawia dać im to dziecko, gdyż sam obiecuje być z nimi w ich problemach, a za patrona dziecka wybiera jego rodziców. Snując refleksję na ten temat można było sobie bardziej uświadomić, że człowiek jedynie z Bogiem potrafi przezwyciężyć tak wiele trudności. Ważne jest to, by widzieć w drugim człowieku Jezusa, wtedy człowiek kierując się miłością, może dać tak wiele drugiemu. Także przykładem tej miłości jest zaangażowanie się w obecne spotkanie wielu osób, podkreślał kaznodzieja.

Po zakończonej Liturgii i części oficjalnej mogliśmy zobaczyć przedstawienie pt. „Kopciuszek” w obsadzie uczniów i pracowników szkoły, a także mieszkańców Olszyn. Piękna gra aktorów w barwnych strojach retro wprowadzała widzów w klimat bajki z dzieciństwa. Wystąpiła para taneczna  reprezentując taniec klasyczny. Tańczyła także para młodych osób niepełnosprawnych z Krakowa. Uczestnicy spotkania wesoło bawili się przy akompaniamencie Zespołu KWINTO. Przygotowano smaczny poczęstunek w wielkanocnym nastroju i upominki. Serdecznie dziękujemy osobom dzięki, którym dzieci niepełnosprawne mogły spędzić chwile radości, a ich rodzice zapomnieć o problemach dnia codziennego. Dziękujemy dyrektorowi Zespołu Szkół w Olszynach Stanisławowi Kozioł, pani Barbarze Duran i całemu gronu pedagogicznemu, uczniom szkoły i ich rodzicom, pracownikom szkoły. Dziękujemy licznym sponsorom, dzięki, którym to miłe spotkanie mogło się odbyć. Dziękujemy tarnowskiej telewizji internetowej TV, która nagrała fragmenty spotkania i wywiady z osobami reprezentującymi Zespół Szkół w Olszynach i Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie, emitując program pt. „Każde dziecko to dar”.

W Tuchowie


chwilowka