• alt-icon
 • alt-icon
 • alt-icon
 • Możesz przekazać nam 1% podatku?

  Przyszłościowymi planami Stowarzyszenia jest budowa ośrodka opiekuńczo – rehabilitacyjnego dla podopiecznych. Stowarzyszenie posiada na ten cel działkę ogrodzoną z potrzebnymi mediami. Jest projekt budynku i pozwolenie na budowę.

 • Stowarzyszenie „Nadzieja” w Tuchowie

  Stowarzyszenie „Nadzieja” skupia 48 osób podopiecznych ze schorzeniami: dziecięce porażenie mózgowe, zespół Downa, autyzm, zespół Vesta i innymi upośledzeniami intelektualnymi.

 • Jesteśmy wdzięczni za każdy gest dobroci

  Realizacja założeń statutowych może być możliwa dzięki otwartemu sercu Darczyńców, którzy rozumiejąc problemy osób niepełnosprawnych śpieszą z różnego rodzaju pomocą.

Msza św. w intencji Stowarzyszenia „Nadzieja”

W trzecią niedzielę miesiąca w bazylice została odprawiona koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem o. Józefa Grzywacza w intencji Stowarzyszenia „ Nadzieja” – podopiecznych, rodziców, wolontariuszy, darczyńców, za zmarłych członków i o ustanie pandemii. Przed Mszą świętą klerycy WSD Redemptorystów przybliżyli wiernym misyjne dzieła pomocy prowadzone przez redemptorystów, w związku z przypadającym Światowym Dniem Ubogich pod hasłem „ Wyciągnij rękę do ubogiego”. Ojciec Adam Kośla – opiekun wspólnoty skierował kazanie do wiernych na temat Ewangelii św. – Przypowieść o talentach. Mieliśmy okazję przemyśleć: Czy doceniamy darowane nam przez Boga talenty, czy pomnażamy je i jak nimi dzielimy się. Na koniec liturgii duchowni wraz z wiernymi zawierzyli Matce Bożej Tuchowskiej sprawy powołań do zgromadzenia Redemptorystów.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie mogło odbyć się spotkanie wspólnoty. Nie mógł się też odbyć planowany w dniu 16 listopada tygodniowy wyjazd do Zakopanego w ramach projektu. Stowarzyszenie na ten cel otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego dotację w kwocie 45.000 złotych. Życie pokazuje nam, że nie zawsze człowiek może zrealizować swoje zamierzenia, mimo włożonej pracy, że podopieczni muszą się pogodzić z niemożliwością spełnienia marzeń. Oczekujemy na lepszy czas, kiedy będzie można w pełni realizować działalność stowarzyszenia. Na czas obecny stowarzyszenie „ Nadzieja” realizuje działalność w możliwym zakresie. Są godne uwagi pomysły od wolontariuszy, by podopiecznym sprawić radość, jednocześnie stosując się do obostrzeń.

W Tuchowie


chwilowka