• alt-icon
 • alt-icon
 • alt-icon
 • Możesz przekazać nam 1% podatku?

  Przyszłościowymi planami Stowarzyszenia jest budowa ośrodka opiekuńczo – rehabilitacyjnego dla podopiecznych. Stowarzyszenie posiada na ten cel działkę ogrodzoną z potrzebnymi mediami. Jest projekt budynku i pozwolenie na budowę.

 • Stowarzyszenie „Nadzieja” w Tuchowie

  Stowarzyszenie „Nadzieja” skupia 48 osób podopiecznych ze schorzeniami: dziecięce porażenie mózgowe, zespół Downa, autyzm, zespół Vesta i innymi upośledzeniami intelektualnymi.

 • Jesteśmy wdzięczni za każdy gest dobroci

  Realizacja założeń statutowych może być możliwa dzięki otwartemu sercu Darczyńców, którzy rozumiejąc problemy osób niepełnosprawnych śpieszą z różnego rodzaju pomocą.

Msza św. w intencji wspólnoty i darczyńców

Wspólnota „ Nadzieja” uczestniczyła w koncelebrowanej Mszy św. w intencji wspólnoty i darczyńców. Kazanie do wiernych skierował przełożony domu zakonnego redemptorystów o Witold Radowski.

Tematem homilii było ukazanie roli misjonarzy z okazji niedzieli misyjnej. Kaznodzieja podkreślał ich znaczącą rolę w prowadzeniu ludzi do Boga, do Jego wielkiej miłości, posługę pełną wyrzeczeń i niebezpieczeństw. Nie każdy ma powołanie do posługi misyjnej - kontynuował, ale może nieść pomoc misjonarzom przez modlitwę, wyrzeczenia, czy pomoc finansową. Po Mszy św. w tym dniu ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem ( ograniczoną liczbą osób spotykających się w grupie) spotkanie naszej wspólnoty nie odbyło się. Nadal czekamy na tę możliwość.

W Tuchowie


chwilowka