• alt-icon
 • alt-icon
 • alt-icon
 • Możesz przekazać nam 1% podatku?

  Przyszłościowymi planami Stowarzyszenia jest budowa ośrodka opiekuńczo – rehabilitacyjnego dla podopiecznych. Stowarzyszenie posiada na ten cel działkę ogrodzoną z potrzebnymi mediami. Jest projekt budynku i pozwolenie na budowę.

 • Stowarzyszenie „Nadzieja” w Tuchowie

  Stowarzyszenie „Nadzieja” skupia 48 osób podopiecznych ze schorzeniami: dziecięce porażenie mózgowe, zespół Downa, autyzm, zespół Vesta i innymi upośledzeniami intelektualnymi.

 • Jesteśmy wdzięczni za każdy gest dobroci

  Realizacja założeń statutowych może być możliwa dzięki otwartemu sercu Darczyńców, którzy rozumiejąc problemy osób niepełnosprawnych śpieszą z różnego rodzaju pomocą.

Spotkanie integracyjne Stowarzyszenia „Nadzieja” p.n. „Chwile wytchnienia” w Dolinie Białej w Tuchowie

Po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa członkowie Stowarzyszenia „ Nadzieja” mieli okazję do wspólnej radości podczas spotkania w dniu 22 sierpnia br. Osoby niepełnosprawne nie ukrywały swej radości mogąc znów razem przebywać. Rodzicom tych osób także brakowało wspólnotowych spotkań, wyjazdów. Uczestnicy spotkania dostosowali się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa, dbając o siebie nawzajem.

Spotkanie jak nazwa mówi dawało chwile wytchnienia, gdyż był to czas oderwania się od domowych obowiązków i odpoczynku z wieloma atrakcjami. Miejsce było urocze i pogoda dopisała, co było ważnym czynnikiem decydującym o miłej atmosferze spotkania. Rodzice osób niepełnosprawnych mieli okazję do wspólnych rozmów przy kawie. Smakowały też grillowane wyroby wędliniarskie firmy państwa Sajdaków. Podopieczni radowali się z przygotowanych przez terapeutów zajęć: gry, zabawy, prace manualne. Dziękujemy za dofinansowanie spotkania przez PCPR, za bezinteresowną pomoc terapeutów i wolontariuszy współpracujących ze stowarzyszeniem. Dziękujemy burmistrz Tuchowa p. Magdalenie Marszałek i p. Jarosławowi Mirek za zaszczycenie spotkania swą obecnością, za poinformowanie rodziców osób niepełnosprawnych o możliwościach pomocy przyszłościowej dla „Nadziei” przez Urząd Miejski w Tuchowie.

W Tuchowie


chwilowka