• alt-icon
 • alt-icon
 • alt-icon
 • Możesz przekazać nam 1% podatku?

  Przyszłościowymi planami Stowarzyszenia jest budowa ośrodka opiekuńczo – rehabilitacyjnego dla podopiecznych. Stowarzyszenie posiada na ten cel działkę ogrodzoną z potrzebnymi mediami. Jest projekt budynku i pozwolenie na budowę.

 • Stowarzyszenie „Nadzieja” w Tuchowie

  Stowarzyszenie „Nadzieja” skupia 48 osób podopiecznych ze schorzeniami: dziecięce porażenie mózgowe, zespół Downa, autyzm, zespół Vesta i innymi upośledzeniami intelektualnymi.

 • Jesteśmy wdzięczni za każdy gest dobroci

  Realizacja założeń statutowych może być możliwa dzięki otwartemu sercu Darczyńców, którzy rozumiejąc problemy osób niepełnosprawnych śpieszą z różnego rodzaju pomocą.

Spotkanie Stowarzyszenia „Nadzieja” 17 - 03 - 2019

Spotkanie Stowarzyszenia „ Nadzieja” rozpoczęło się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem opiekuna duchowego wspólnoty w intencjach: stowarzyszenia, podopiecznych obchodzących imieniny w marcu, darczyńców i zmarłych rodziców, oraz opiekunów niektórych podopiecznych.

W kazaniu do wiernych ojciec redemptorysta zwracał uwagę na tajemnicę Przemienienia Pańskiego: Jezus pragnie dać człowiekowi szczęście, ale przemiana musi się dokonać przy współpracy człowieka. Dalsza część spotkania odbywała się w grupach. Podopieczni wzięli udział w katechezie przygotowanej przez kleryków WSD Redemptorystów i wolontariuszy świeckich na temat właściwego przeżywania Wielkiego Postu, oraz uczestniczyli w zajęciach ruchowych i wykonywali prace o tematyce wielkanocnej. Rodzice w tym czasie uczestniczyli w zebraniu stowarzyszenia.

W Tuchowie


chwilowka